XII Niedziela Zwykła – 20.06.2021 r.

1. Nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa codziennie w czerwcu o godz. 17.30.
  2. Spotkanie przed pielgrzymką na Warmię w poniedziałek 21 czerwca o godz. 19.00 w kościele. Wyjazd pielgrzymów w sobotę 26 czerwca o godz. 07.00.
  3. W środę w szczególny sposób będziemy się modlić za wszystkich ojców w naszej parafii, by wzorem św. Józefa odważnie podejmowali wyzwania wynikające z ich powołania.
  4. W czwartek 24 czerwca przypada uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, głównego Patrona Archidiecezji Wrocławskiej i Wrocławia. W tym dniu przypada także 59 rocz. święceń prezbiteratu ks. Arcybiskupa Mariana Gołębiewskiego.
  5. W piątek zakończenie roku szkolnego. Zapraszamy dzieci, młodzież, rodziców i pedagogów o godz. 08.00 na Mszę Świętą dziękczynną za wszelkie dary i łaski, których Bóg udzielił nam w tym roku, za piękną pracę wychowawczą naszych nauczycieli, pedagogów, pracowników szkoły, za rzetelną pracę dzieci i młodzieży, uwieńczoną dobrymi wynikami.
  6. Duszpasterstwo Parafii przypomina rodzicom i opiekunom prawnym dzieci i młodzieży rozpoczynającym we wrześniu naukę w klasach pierwszych wszystkich typów szkół,
    że deklaracje woli uczęszczania na lekcje religii należy złożyć przed rozpoczęciem roku szkolnego a nie po wakacjach. Najlepiej zatem uczynić to wraz ze składaną dokumentacją rekrutacyjną do szkoły lub jeszcze przed wakacjami, by dyrektorzy szkół mogli uwzględnić te lekcje w planach zajęć.
  7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.

W tym tygodniu patronuje nam:
• 21 czerwca – św. Alojzy Gonzaga (1568-1591), alumn, zakonnik, wzór miłości do ubogich i chorych.