Poniedziałek, 24.06 – uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela, Głównego Patrona ArchidiecezjiWrocławskiej.
Piątek, 28.06 – uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa.
Sobota, 29.06 – uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła.

• Zgodnie z decyzją polskich biskupów dzisiaj we wszystkich kościołach i kaplicach w Polsce po każdej Mszy św. jest śpiewana suplikacja „Święty Boże, Święty Mocny…” jako ekspiacja za świętokradztwa popełnione ostatnio w naszej Ojczyźnie, za akty profanacji miejsc i przedmiotów świętych oraz za przejawy agresji wobec osób duchownych.

• Składamy serdeczne „Bóg zapłać” osobom, które przygotowały ołtarze na uroczystość Bożego Ciała na Księżu Małym i w Trestnie, ofiarowały kwiaty oraz włączyły się w uświetnienie procesji eucharystycznej na naszym Osiedlu i przy kościele filialnym.

• Zapraszamy serdecznie na ostatnie nabożeństwa czerwcowe, odprawiane codziennie o godz. 17.30. W Trestnie – po Mszach świętych. W czasie tzw. „oktawy” Bożego Ciała oraz w uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa nabożeństwo będzie połączone z procesją eucharystyczną wokół kościoła. Prosimy dziewczynki w białych sukienkach o sypanie kwiatów podczas procesji.

• W poniedziałek (24.06) przypada 57. rocznica święceń kapłańskich Księdza Arcybiskupa Seniora Mariana Gołębiewskiego. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.

• W czwartek, po nabożeństwie czerwcowym – poświęcenie wianków sporządzonych z pierwszych kwiatów i ziół leczniczych.

• W czwartek, o godz. 18.00, zapraszamy na ostatnią przed wakacyjną przerwą Mszę św. i nabożeństwo o uzdrowienia za wstawiennictwem bł. O. Eustachego SSCC.

• W piątek, w uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, przypada Światowy dzień modlitw o uświęcenie kapłanów. W tym dniu wieczorem na nabożeństwo i Mszę św. zapraszamy szczególnie rodziny, które dokonały intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa w swoich domach. Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Wierni, uczestniczący w piątek we wspólnym akcie wynagrodzenia mogą uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

• W sobotę, w uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła, przypada Dzień Papieski. Zachęcamy w tym dniu do szczególnej modlitwy w intencji Ojca Świętego. Msza święta z uroczystości będzie sprawowana o godz. 7.00. Kolekta (taca) z tego dnia jest przeznaczona na potrzeby Stolicy Apostolskiej. Wierni, którzy w sobotę będą się posługiwali w modlitwie przedmiotem poświęconym przez Ojca Świętego lub biskupa mogą uzyskać odpust zupełny, dodając wyznanie wiary.

• W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 12.00 nastąpi poświęcenie nowego baldachimu kamiennego nad tabernakulum oraz pulpitu na ambonę.

• Zachęcamy do zapoznania się w „Głosie Serc” z inicjatywą „Wakacyjna dziesiątka za kapłanów”. Pomysłodawcom akcji oraz osobom, które podejmą modlitwę w naszej intencji z całego serca dziękujemy.

• Do końca lipca br. trwają w Parafii zapisy na 39. Pieszą Pielgrzymkę Wrocławską na Jasną Górę jako pielgrzym pieszy lub duchowy. Hasłem tegorocznej pielgrzymki jest słowo: „Ożywiciel”, nawiązujące do Trzeciej Osoby Trójcy Przenajświętszej. Więcej informacji znajdziemy w gablocie i na stronie internetowej www.pielgrzymka.pl

• Z powodu urlopu Pani Sekretarki kancelaria parafialna w dniach 17.06-08.07 br. jest nieczynna w godzinach 8.00-14.00. Dyżury duszpasterzy pozostają bez zmian.