1. Kończy się czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jednak nadal pamiętajmy o powinności wynagradzania Bożemu Sercu za popełniane grzechy, za wszelkie zniewagi i nasze braki w wierze, nadziei i miłości.
  2. Ostatnie nabożeństwo czerwcowe we wtorek o godz. 17.30.
  3. Jutro, 29 czerwca, przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. W kalendarzu liturgicznym czcimy ich razem, bo są dwoma wielkimi filarami, na których wsparty jest Kościół rzymski. Pamiętajmy szczególnie tego dnia o modlitwie za Ojca Świętego Franciszka. Taca z tego dnia jest przeznaczona na Stolicę Apostolską.
  4. W tym tygodniu przypada: • I środa miesiąca: Nabożeństwo do św. Józefa o godz. 17.30. Zmiana tajemnicy Różańcowych po Mszy Świętej o godz. 18.00. • I czwartek miesiąca: Nabożeństwo o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne o godz. 17.30. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 21.00 do 22.00. • I piątek miesiąca: Msza Święta w int. Wynagradzającej NSPJ o godz. 08.00, wizyta u chorych, którzy potwierdzili przyjęcie kapłana od godz. 09.00, Sakrament Pokuty i Pojednania od godz. 17.00 do godz. 17.55. Nabożeństwo do NSPJ o godz. 17.30. • I sobota miesiąca: Msza Święta w int. Wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 08.00, oraz nabożeństwo do NSNMP.
  5. Próba Dzieci Komunijnych z dnia 5 lipca 29 czerwca (poniedziałek) o godz. 10.00 w kościele. Spowiedź dzieci w sobotę o godz. 09.00. Po spowiedzi próba.
  6. Jeszcze przed wakacyjnym wyjazdem warto skorzystać z sakramentu pokuty. Wszystkim wyjeżdżającym życzę, aby wakacje, urlop był miłym wypoczynkiem, ale też czasem pełnym dobra i wzrostu duchowego.
  7. W czasie wakacji (lipiec, sierpień) sprawy kancelarii parafialnej u Duszpasterzy prosimy załatwiać w każdy wtorek po Mszy Świętej wieczornej do godz. 19:30. W czwartki i w soboty dyżuru Duszpasterzy w tym kresie nie ma. W sprawach nagłych proszę dzwonić pod numer 579436633.
  8. W piątek, 3 lipca, obchodzimy święto Świętego Tomasza, który pokonał niemoc własnej wiary i, jak głosi tradycja, zaniósł naukę Chrystusa aż do Indii, gdzie zginął śmiercią męczeńską. Podczas Eucharystii będziemy modlić się o wzrost Kościoła na całej ziemi. Będzie to nasza odpowiedź na wezwanie Chrystusa: „Idźcie i nauczajcie wszystkie narody…” – także, a może przede wszystkim, w wakacje. Wszyscy i wszędzie jesteśmy odpowiedzialni za Kościół.
  9. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia życzymy błogosławieństwa Bożego a śp. Adelę Leśny z ul. Katowickiej polecamy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…
  10. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM: • 29 VI – święci Apostołowie Piotr (†około 64 lub 67) i Paweł (†około 67 lub 66), dwa największe filary Chrystusowego Kościoła. • 3 VII – św. Tomasz Apostoł (†67), należał do grona Dwunastu powołanych przez Pana Jezusa, zaniósł Ewangelię aż do Indii i tam poniósł śmierć męczeńską.
Życzymy błogosławionej Niedzieli i dobrego tygodnia Sercanie Biali