Poniedziałek, 01.07 – w Zgromadzeniu Najświętszych Serc: uroczystość Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.

Środa, 03.07 – święto św. Tomasza Apostoła.

Sobota, 06.07 – wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy.

• Dzisiaj (30.06) na Mszy św. o godz. 12.00 nastąpi poświęcenie nowego baldachimu kamiennego nad tabernakulum oraz pulpitu na ambonę. Składamy serdeczne podziękowanie osobom, które przyczyniły się do odtworzenia tego brakującego elementu przedsoborowego ołtarza naszego kościoła, jak również pomogły przy montażu oraz złożyły ofiarę na ten cel. Bóg zapłać!
  • Zgodnie z zapowiedzią od 01. lipca br. posługę proboszcza naszej Parafii obejmuje o. Tomasz Pawlukowski SSCC. Ze względu na nieobecność Księdza Dziekana liturgiczny obrzęd wprowadzenia na urząd nowego Proboszcza nastąpi pod koniec sierpnia br.
  • W środę przypadają imieniny nowego Proboszcza – o. Tomasza. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach, wypraszając mu dar Bożego błogosławieństwa na progu posługi duszpasterskiej w naszej Parafii.
  • W I środę miesiąca nabożeństwo do św. Józefa o godz. 18.00. Po wieczornej Mszy św. – zmiana tajemnic różańcowych.
  • W I czwartek miesiąca nabożeństwo w intencji powołań kapłańskich i zakonnych o godz. 17.30. O 21.00 – Godzina Święta.
  • W I piątek miesiąca wizyta u chorych od godz. 9.00. O 17.00 – wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 18.00. W czasie adoracji okazja do spowiedzi. Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa, połączone z koronką do Bożego Miłosierdzia o 17.30.
  • W I sobotę miesiąca zapraszamy na nabożeństwo do Niepokalanego Serca NMP o godz. 17.00.
  • Zapraszamy Wspólnotę parafialną do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (sprzęt RTV i AGD, np. pralki, telewizory, komputery). Zbiórka będzie miała miejsce na placu przy Domu Parafialnym w dniach 01-03 lipca br. Zakończenie zbiórki o godz. 13.00 03. lipca (wtedy nastąpi odbiór zebranego sprzętu). Przychody z akcji wspomogą zakup nowoczesnych inkubatorów do Szpitala na Wybrzeżu Kości Słoniowej w Afryce, prowadzonego przez Siostry Orionistki oraz Akcję „Wyprawka dla dzieci”, prowadzoną w Kamerunie przez Siostry Pallotynki.
  • Do końca lipca br. trwają w Parafii zapisy na 39. Pieszą Pielgrzymkę Wrocławską na Jasną Górę jako pielgrzym pieszy lub duchowy. Więcej informacji znajdziemy w gablocie i na stronie internetowej www.pielgrzymka.pl
  • Z powodu urlopu Pani Sekretarki kancelaria parafialna w dniach 17.06-08.07 br. jest nieczynna w godzinach 8.00-14.00. Dyżury duszpasterzy pozostają bez zmian.