XV Niedziela Zwykła – 11.07.2021 r.

1. Dziś zbiórka do puszek na remont wnętrza naszego kościoła.
  2. W naszej historii są różne, często bardzo bolesne, karty. Dziś przeżywamy Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Ludobójstwa dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów na obywatelach II Rzeczypospolitej Polskiej – święto państwowe poświęcone pamięci ofiar rzezi wołyńskiej i innych mordów na obywatelach II Rzeczypospolitej dokonywanych przez nacjonalistów ukraińskich w czasie II wojny światowej. Módlmy się za tych, którzy ponieśli śmierć, oraz o to, żeby już nigdy nie doszło do podobnej zbrodni.
  3. We wtorek 13 lipca przypada w naszej parafii Dzień Fatimski:
    • Godz. 12.00 – Msza Święta w int. Chorych.
    • Po Eucharystii Różaniec oraz Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 19.30.
    • Godz. 19.00 – Nabożeństwo Fatimskie
    • Godz. 19.30 – Msza Święta z procesją wokół kościoła
    Proszę przynieść ze sobą świece.
  4. Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 17.30.
  5. Na nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 17.30.
  6. W czasie wakacji (lipiec, sierpień) sprawy kancelarii parafialnej u Duszpasterzy prosimy załatwiać w każdy wtorek po Mszy Świętej wieczornej do godz. 19:30. W czwartki i w soboty dyżur Duszpasterzy w tym okresie jest odwołany. W sprawach nagłych proszę dzwonić pod numer tel. 579436633.
  7. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.

W tym tygodniu patronują nam:
• 12 lipca – św. Brunon Bonifacy z Kwerfurtu (974-1009), biskup, męczennik;
• 13 lipca – święci pustelnicy Andrzej Świerad (†ok. 1030) i Benedykt (†ok. 1033), wiedli pustelnicze życie na terenie Węgier;
• 15 lipca – św. Bonawentura (ok. 1217-1274), biskup i doktor Kościoła;
• 16 lipca – Najświętsza Maryja Panna z Góry Karmel, nazywana Matką Bożą Szkaplerzną.