1. Dziś przypada kolejna lipcowa niedziela. W czasie wakacji i urlopów nie zapominajmy o świętowaniu dnia Pańskiego. Niech na trasach wakacyjnych wędrówek nie zabraknie świątyń. W każdej z nich na spotkanie z nami czeka Zbawiciel – Jezus Chrystus. Pamiętajmy, aby nasze zachowanie w czasie ich zwiedzania było nacechowane powagą i należną czcią dla Boga obecnego w Najświętszym Sakramencie. Pamiętajmy o godnym stroju, o ciszy i choćby krótkiej modlitwie uwielbienia.
  2. W poniedziałek, 13 czerwca, przypada kolejny Dzień Fatimski: • Godz. 08.00 – Msza Święta • Godz. 12.00 – Msza Święta w int. Chorych. • Po Eucharystii Różaniec oraz Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 19.30. • Godz. 19.00 – Nabożeństwo Fatimskie • Godz. 19.30 – Msza Święta z procesją wokół kościoła Proszę przynieść ze sobą świece.
  3. Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej pomocy w środę o godz. 17.30.
  4. W czwartek, 16 lipca, w liturgii wspominamy Najświętszą Maryję Pannę z Góry Karmel i historię szkaplerza, która swymi korzeniami sięga XII wieku.
  5. Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 17.30.
  6. Za tydzień zbiórka do puszek na ogrzewanie.
  7. W czasie wakacji (lipiec, sierpień) sprawy kancelarii parafialnej u Duszpasterzy prosimy załatwiać w każdy wtorek po Mszy Świętej wieczornej do godz. 19:30. W czwartki i w soboty dyżuru Duszpasterzy w tym kresie nie ma. W sprawach nagłych proszę dzwonić pod numer tel. 579436633.
  8. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia życzymy błogosławieństwa Bożego a śp. Tadeusza Śliwkę z Mokrego Dworu polecamy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…
  9. W tym tygodniu patronują nam: ◦ 13 lipca – Święci Andrzej Świerad (†1030-1034), z pochodzenia Polak i jego uczeń Benedykt (†1033-1037), dwaj pustelnicy, prowadzący niezwykle surowe życie na terenie dzisiejszych Węgier. ◦ 15 lipca – św. Bonawentura (1218-1274), biskup i doktor Kościoła, jeden z najwybitniejszych teologów średniowiecza.
Życzymy błogosławionej Niedzieli i dobrego tygodnia Sercanie Biali