XVI Niedziela Zwykła – 18.07.2021 r.

1. Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 17.30.
  2. Na nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 17.30.
  3. Za tydzień w niedzielę przypada wspomnienie Świętego Krzysztofa, męczennika z połowy III wieku, patrona kierowców i podróżujących, orędownika w śmiertelnych niebezpieczeństwach. Błogosławieństwo kierowców, samochodów i innych pojazdów po każdej Mszy Świętej. Włączmy się w akcję misyjną 1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy na środki transportu dla misjonarzy. Pamiętajmy jednak, że błogosławieństwo nie zwalnia nas z obowiązku zachowania rozsądku i wyobraźni na drodze.
  4. W czasie wakacji (lipiec, sierpień) sprawy kancelarii parafialnej u Duszpasterzy prosimy załatwiać w każdy wtorek po Mszy Świętej wieczornej do godz. 19:30. W czwartki i w soboty dyżur Duszpasterzy w tym okresie jest odwołany. W sprawach nagłych proszę dzwonić pod numer tel. 579436633.
  5. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.

W tym tygodniu patronują nam:
• 22 lipca – św. Maria Magdalena, nazywana Apostołką Apostołów;
• 23 lipca – św. Brygida (1303-1373), zakonnica, patronka Europy;
• 24 lipca – św. Kinga (1234-1292), dziewica, córka króla węgierskiego Beli IV, żona księcia Władysława Wstydliwego.