1. W dzisiejszą niedzielę błogosławieństwo kierowców, samochodów i innych pojazdów. Włączmy się w akcję misyjną 1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy na środki transportu dla misjonarzy.
  2. Trwa czas wakacji, urlopów. Pamiętajmy o pracy rolników podczas żniw, szanujmy ich trud.
  3. Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej pomocy w środę o godz. 17.30.
  4. Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 17.30.
  5. W tym tygodniu przypada: I sobota miesiąca: Msza Święta Wynagradzająca NSNMP o godz. 08.00. Po Eucharystii Nabożeństwo.
  6. W sobotę, 1 sierpnia, mija 76. rocznica wybuchu powstania warszawskiego. Poległym za wolność Ojczyzny jesteśmy winni naszą modlitewną pamięć.
  7. W przyszłą niedzielę, 2 sierpnia, przypada odpust Porcjunkuli, związany z osobą Świętego Franciszka z Asyżu. Warunkiem jego uzyskania jest nawiedzenie jakiegokolwiek parafialnego kościoła i odmówienie w nim przynajmniej modlitwy Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo, stan łaski uświęcającej i przyjęcie Komunii Świętej tego dnia lub w jego pobliżu, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz wyzbycie się przywiązania do grzechu, nawet lekkiego. Odpust ten można uzyskać od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia. Skorzystajmy z tej nadzwyczajnej łaski darowania kar doczesnych za grzechy odpuszczone w sakramencie pojednania, a jeszcze przez nas nienaprawione.
  8. W tym tygodniu we wtorek Kancelaria nieczynna z racji Rekolekcji Kapłańskich w Polanicy Zdrój. Od 31.07 do 21.08 Kancelaria w środy nieczynna. W sprawach nagłych proszę dzwonić pod numer tel. 579436633.
  9. Ministerstwo Zdrowia prosi o zgłaszanie się do oddawania krwi. Krew można oddać w siedzibie Centrum Krwiodawstwa.
  10. Poradnia Rodzinna przystąpiła do projektu pt. „Mama córce – kobieta kobietce” mającego na celu przygotować mamy dziewczynek wchodzących w okres pokwitania w tematykę dojrzewania i płodności. Projekt jest sfinansowany przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014-2020 i udział w nim jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona. Zainteresowane udziałem mamy odsyłamy do informacji na stronie Poradni Rodzinnej lub do Głosu Serc.
  11. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia życzymy błogosławieństwa Bożego śp. Jerzego Martyniuka z ul. Opolskiej polecamy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…
  12. W tym tygodniu patronują nam: • 29 VII – św. Marta, siostra Łazarza i Marii. • 31 VII – św. Ignacy z Loyoli (1491-1556), prezbiter, założyciel zakonu jezuitów. • 1 VIII – św. Alfons Maria Liguori (1696-1787), biskup i doktor Kościoła, Założyciel Zgromadzenia Redemptorystów.
Życzymy błogosławionej Niedzieli i dobrego tygodnia Sercanie Biali