XX Niedziela Zwykła – 15.08.2021 r.

1.Przeżywamy dziś Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Obrzęd błogosławienia ziół, kwiatów, warzyw, pierwocin zbóż na zakończenie każdej Mszy Świętej. Taca z dzisiejszego dnia jest przeznaczona na odbudowę i budowę kościołów w archidiecezji

2.Dziś 101. rocznica zwycięskiej bitwy warszawskiej w 1920 r., zwanej Cudem nad Wisłą, która zmieniła bieg historii naszej ojczyzny i całej Europy. Za przyczyną Maryi Królowej Pokoju polecajmy Bogu sprawy naszej Ojczyzny i naszego Narodu.

3.We wtorek przypada święto patronalne bp. Jacka Kicińskiego CMF, pamiętajmy o dostojnym solenizancie w naszych modlitwach.

4.Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 17.30.

5.Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 17.30.

6.Za tydzień zbiórka do puszek na Seminarium Duchowne.

7.Na 5 września w niedzielę planowana jest Wizytacja w naszej parafii ks. bp. Jacka Kicińskiego CMF połączona z Sakramentem Bierzmowania. Spotkanie kandydatów do bierzmowania, którzy odbyli formację dwuletnią odbędzie się 30 sierpnia o godz. 19.00 w kościele.

8.Kancelaria w okresie wakacyjnym z dyżurowaniem Duszpasterzy czynna w każdy wtorek po Mszy Świętej wieczornej do godz. 19:30. W sprawach nagłych proszę dzwonić pod numer 579436633.

9.Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.

10.W tym tygodniu patronują nam:

• 17 sierpnia – św. Jacek (1183-1257), prezbiter, dominikanin, czciciel Matki Bożej, ewangelizator naszych ziem;
• 20 sierpnia – św. Bernard (1090-1153), opat i doktor Kościoła, teolog, mistyk, nazywany „wyrocznią Europy”;
• 21 sierpnia – św. Pius X (1835-1914), papież, szerzył kult Eucharystii, wydał dekrety o wczesnej i częstej Komunii Świętej.