XXI Niedziela Zwykła – 23.08.2020 r.

1. Przed nami ostatni tydzień sierpnia – miesiąca trzeźwości, a dla wielu ostatnie dni urlopów i wakacji. Starajmy się jak najlepiej wykorzystywać ten czas na pogłębienie naszych wzajemnych relacji rodzinnych czy przyjacielskich, na dobrą lekturę i budujące rozmowy. Zachęcam przy tej okazji do lektury książek i prasy katolickiej.
  2. Dzisiaj przypada Europejski Dzień Pamięci Ofiar Stalinizmu i Nazizmu.
  3. W środę ponownie nasze myśli i serca skierujemy na Jasną Górę, aby uczcić Najświętszą Maryję Pannę Częstochowską. Czym jest i czym powinna być dla nas Jasna Góra, przypominał Święty Jan Paweł II, gdy mówił: „Na Jasną Górę przychodzimy do Matki Boga z wielowiekowym już depozytem naszego zawierzenia, które jest dziedzictwem całych pokoleń”.
  4. Nabożeństwo do MB Nieustającej Pomocy w środę o godz. 17.30.
  5. Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 17.30.
  6. W sobotę, 29 sierpnia, w liturgii wspominamy Męczeństwo Świętego Jana Chrzciciela. Tego dnia będziemy prosili go o ład moralny w naszych rodzinach, wspólnotach i w naszym całym narodzie.
  7. Za tydzień w niedzielę zbiórka do puszek dla poszkodowanych w Bejrucie.
  8. W czasie wakacji (lipiec, sierpień) sprawy kancelarii parafialnej u Duszpasterzy prosimy załatwiać w każdy wtorek po Mszy Świętej wieczornej do godz. 19:30. Od 03.08 do 23.08 Kancelaria nieczynna. W sprawach nagłych proszę dzwonić pod numer tel. 579436633.
  9. Próba dzieci które przystąpią do I Komunii Świętej 13 września odbędzie się 5 września o godz. 10.00 w kościele.
  10. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia życzymy błogosławieństwa Bożego.
  11. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
    • 24 VIII – św. Bartłomiej Apostoł (†około 70), powołany przez Pana Jezusa do grona Dwunastu.
    • 27 VIII – św. Monika, matka św. Augustyna (354-430), która swoją wytrwałą modlitwą wyprosiła jego nawrócenie.
    • 28 VIII – św. Augustyn (354-430), syn św. Moniki, po nawróceniu został biskupem i wybitnym teologiem; doktor Kościoła.