Poniedziałek, 03.09 – wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.
Sobota, 08.09 – święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny.

• W dzisiejszą niedzielę, jako pierwszą miesiąca, na każdej Mszy św. – adoracja Najświętszego Sakramentu.

• Msza św. na rozpoczęcie nowego roku szkolnego zostanie odprawiona w poniedziałek, 03.09, o godz. 8.00. Zachęcamy do uczestnictwa dzieci i młodzież, grono pedagogiczne oraz pracowników szkół.

• W I środę miesiąca nabożeństwo do św. Józefa o godz. 18.00. Po Mszy św. wieczornej – zmiana tajemnic różańcowych, natomiast na godz. 21.00, wyjątkowo w środę, zamiast czwartku, zapraszamy na Godzinę Świętą.

• W I czwartek miesiąca nabożeństwo w intencji powołań kapłańskich i zakonnych o godz. 17.30.

• W I piątek miesiąca wizyta u chorych od godz. 9.00. O 15.00 – koronka do Bożego Miłosierdzia i adoracja Najśw. Sakramentu do godz. 18.00. W czasie adoracji, do godz. 17.55 – okazja do spowiedzi. Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa o 17.30.

• Osoby, które pragną rozpocząć przygotowanie do bierzmowania prosimy o zgłoszenie się w kancelarii lub zakrystii do 20. września 2018 r.

• Pierwsze powakacyjne spotkanie Rady Parafialnej zostaje przeniesione z 11. na 25. września br.

• W dniach 5-13 października br. nasza Parafia organizuje autokarową pielgrzymkę do Medjugorie. Koszt: 200 euro + 500 zł. Zapisy w kancelarii i zakrystii. Więcej informacji na stronie internetowej, w gablocie i „Głosie Serc”.

• Za tydzień, po każdej Mszy św. – kwesta na parafialny fundusz remontowo-inwestycyjny.

• Przy ambonie można dzisiaj obejrzeć puchar O. Prowincjała wywalczony przez naszych ministrantów wspólnie z ministrantami z innych sercańskich parafii w maju br. Puchar będzie przebywał u nas do listopada br., a następnie zostanie przekazany Parafii p.w. Matki Bożej Królowej Pokoju w Polanicy-Zdroju.

• Od 28. sierpnia do 28. września br. obradują w Rzymie Kapituły Generalne Braci i Sióstr Zgromadzenia Najświętszych Serc Jezusa i Maryi, które m.in. dokonają wyboru nowych przełożonych generalnych oraz zarządów obu gałęzi Zgromadzenia na kolejne 6 lat. Zachęcamy do wspierania modlitwą uczestników Kapituł, w tym delegatów z Polski.