1. Spotkanie kandydatów do bierzmowania, którzy odbyli formację dwuletnią odbędzie się 30 sierpnia w poniedziałek o godz. 19.00 w kościele.
  2. We wtorek 31 sierpnia będziemy obchodzić 41. rocznicę podpisania porozumień sierpniowych, które zakończyły strajki i rozpoczęły proces przebudowy naszego państwa.
  3. W środę będziemy obchodzić 82. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Pamiętajmy w modlitwie szczególnie o tych, którzy oddali życie w obronie ojczyzny na wszystkich frontach. Otoczmy modlitwą także tych, którzy po jej zakończeniu walczyli o suwerenność i niepodległość Polski i złożyli ofiarę swojego życia jako więźniowie polityczni, a których próbowano wymazać z historii.
  4. 1 września rozpocznie się nowy rok szkolny. Dzieciom i młodzieży życzymy wiele zapału i wytrwałości w zdobywaniu wiedzy, kształtowaniu dojrzałych postaw, a czcigodnym nauczycielom, katechetom i wychowawcom dużo siły i mocy Ducha Świętego, potrzebnego w procesie kształtowania dzieci i młodzieży. Msza Święta, ze szczególną prośbą o błogosławieństwo w nowym roku szkolnym, asystencję Ducha Świętego na czas edukacji i wszelkie potrzebne łaski dla wychowawców, nauczycieli i rodziców, w naszym kościele o godz. 08.00 (SP 99 i przedszkola) i o godz. 11.45 – Szkoła Husarz.
  5. W tym tygodniu przypada:
    • I środa miesiąca: Nabożeństwo do św. Józefa o godz. 17.30. Po Mszy Świętej wieczornej zmiana tajemnic różańcowych.
    • I czwartek miesiąca: nabożeństwo w intencji nowych powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych o godz. 17.30. Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy od godz. 21.00 do 22.00.
    • I piątek miesiąca: Msza Święta w int. Wynagradzającej NSPJ o godz. 08.00, wizyta u chorych od godz. 09.00, Sakrament Pokuty i Pojednania od godz. 17.00 do godz. 17.55, nabożeństwo do NSPJ o godz. 17.30.
    • I sobota miesiąca: Msza Święta w int. Wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 08.00, oraz nabożeństwo do NSNMP.
  6. Za tydzień w niedzielę w naszej parafii odbędzie się Wizytacja Kanoniczna przeprowadzona przez ks. bp. Jacka Kicińskiego CMF połączona z Sakramentem Bierzmowania.
  7. Kancelaria Parafialna w okresie wakacyjnym z dyżurowaniem Duszpasterzy czynna w każdy wtorek po Mszy Świętej wieczornej do godz. 19:30. W sprawach nagłych proszę dzwonić pod numer 579436633.
  8. Organizujemy pielgrzymkę autokarową do Sanktuariów Maryjnych: Gidle i Jasna Góra. Termin: 25 września sobota wyjazd o godz. 06.00 powrót w godzinach wieczornych. Koszt: 50 zł. Zapisy w zakrystii.
  9. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień a śp. Danuta Dolna z ul. Świątnickiej, polecamy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…
    W tym tygodniu patronuje nam:
    • 3 września – św. Grzegorz Wielki (ok. 540-604), papież i doktor Kościoła, teolog, reformator.

Życzymy błogosławionej Niedzieli i dobrego tygodnia