XXII Niedziela Zwykła – 30.08.2020 r.

1. Dziś zbiórka do puszek dla poszkodowanych w Bejrucie.
  2. Wakacje, urlopy dobiegają końca. Na progu Nowego Roku Szkolnego Kościół apeluje o dołożenie wszelkich starań, aby uczestnictwo dzieci i młodzieży w katechezie szkolnej było od samego początku pełne świadomego zaangażowania.
  3. Przy tej okazji przypominam rodzicom, że edukacja szkolna i katechetyczna powinna być przedmiotem ich szczególnej troski. Rodzina jest pierwszym miejscem, w którym dzieci zdobywają wychowanie, także religijne. Szkoła, katecheza i Kościół nigdy nie zastąpią rodziców.
  4. Bardzo proszę o zgłoszenie się do Proboszcza Rodziców Dzieci, które nie mają zapewnionej katechezy w szkole podstawowej i ponadpodstawowej w celu ustalenia zajęć w ciągu Roku Szkolnego w salce parafialnej.
  5. Organizujemy zajęcia dodatkowe z matematyki dla dzieci i młodzieży. Zapisy w zakrystii.
  6. Msza Świeta w int. Kadetów, Nauczycieli i Pracowników Głównej Wojskowej Szkoły Husarz we wtorek o  godz. 12.45.
  7. Msza Święta na Rozpoczęcie Nowego Roku Szkolnego w int. Dzieci, Młodzieży, Nauczycieli i Pracowników Placówek Oświatowych we wtorek o godz. 18.00.
  8. We wtorek przypada 81. rocznica wybuchu II wojny światowej. Naszą powinnością jest pamiętać o poległych w obronie Ojczyzny w latach 1939-1945 na frontach i w obozach oraz o pomordowanych po zakończonej wojnie w więzieniach politycznych. Prośmy Pana, aby ofiara ich życia nie była daremna.
  9. W dniu 1 września z inicjatywy papieża Franciszka od 2015 roku w Kościele obchodzimy Światowy Dzień Modlitw o Ochronę Stworzenia.
  10. W tym tygodniu przypada:
    • I środa miesiąca: Nabożeństwo do św. Józefa o godz. 17.30. Zmiana tajemnicy Różańcowych po Mszy Świętej o godz. 18.00.
    • I czwartek miesiąca: Nabożeństwo o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne o godz. 17.30. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 21.00 do 22.00.
    • I piątek miesiąca: Msza Święta w int. Wynagradzającej NSPJ o godz. 08.00, wizyta u chorych, którzy potwierdzili przyjęcie kapłana od godz. 09.00, Sakrament Pokuty i Pojednania od godz. 17.00 do godz. 17.30. Nabożeństwo do NSPJ o godz. 17.30.
    • I sobota miesiąca: Msza Święta w int. Wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 08.00, oraz nabożeństwo do NSNMP.
  11. Próba dzieci które przystąpią do I Komunii Świętej 13 września odbędzie się 5 i 12 września o godz. 10.00 w kościele.
  12. Za tydzień w niedzielę na Mszy Świętej z udziałem Dzieci o godz. 10.30 poświęcenie przyborów szkolnych.
  13. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia życzymy błogosławieństwa Bożego a śp. Zbigniewa Trybusa z ul. Górnośląskiej, śp. Bogusława Brzezińskiego z ul. Katowickiej polecamy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…
  14. W tym tygodniu patronuje nam:
    • 3 IX – św. Grzegorz Wielki (ok. 540-604), papież, wybitny teolog i reformator, doktor Kościoła.