1. Dziś w naszej parafii odbędzie się Wizytacja Kanoniczna przeprowadzona przez ks. bp. Jacka Kicińskiego CMF połączona z Sakramentem Bierzmowania o godz. 18.00.
  2. W środę 8 września święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Duchowość naszego narodu jest przeniknięta duchowością maryjną, która zawsze ukierunkowuje nas na Boga. W naszej tradycji to święto jest nazywane świętem Matki Bożej Siewnej, bo tego właśnie dnia prosimy o błogosławieństwo Boże dla przyszłych plonów, żeby nasza ziemia przyniosła chleb. Błogosławieństwo ziarna i nasion w czasie Mszy Świętej o godz. 08.00 i 18.00,
  3. Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 17.30.
  4. Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 17.30.
  5. Spowiedź dzieci komunijnych, które przystąpią pierwszy raz do komunii świętej w sobotę 11 września o godz. 10.00, odbędzie się w piątek 10 września o godz. 19.00. Po spowiedzi próba dzieci.
  6. Organizujemy pielgrzymkę autokarową do Sanktuariów Maryjnych: Gidle i Jasna Góra. Termin: 25 września sobota wyjazd o godz. 06.00 powrót w godzinach wieczornych. Koszt: 50 zł. Zapisy w zakrystii.
  7. Za tydzień zbiórka do puszek na remont wnętrza naszego kościoła.
  8. Informujemy wszystkich Parafian, którzy jeszcze nie brali udziału w spisie powszechnym ludności i mieszkań, że w naszej Parafii w dniu 12 września w godz. od 7.30 do 14.00 będą obecni rachmistrze spisowi. Przy kościele będzie przygotowane miejsce, w którym będzie można dopełnić tego obowiązku. Zaproszenie jest skierowane zwłaszcza do osób, które mają problemy z elektronicznym wypełnieniem ankiety spisowej.
    Należy pamiętać swój numer PESEL i nazwisko rodowe matki, a jeśli chcemy spisać inne osoby z gospodarstwa domowego, to również numery PESEL tych osób oraz zawody i miejsce pracy osób pełnoletnich.
  9. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień a śp. Stefanię Górską z Blizanowic, śp. Władysława Miązka z ul. Opolskiej, polecamy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…

Życzymy błogosławionej Niedzieli i dobrego tygodnia