Czwartek, 13.09 – wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła.
Piątek, 14.09 – święto Podwyższenia Krzyża Świętego.
Sobota, 15.09 – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej.

• Od dzisiejszej niedzieli do 15 września trwa w Kościele w Polsce VIII Tydzień Wychowania, przeżywany pod hasłem: „Wybór drogi”. Tegoroczny Tydzień Wychowania nawiązuje do XV Zgromadzenia Zwyczajnego Synodu Biskupów: Młodzież, wiara i rozeznanie powołania, mającego się odbyć w Rzymie, w październiku br.

• Osoby, które pragną rozpocząć przygotowanie do bierzmowania prosimy o zgłoszenie się w kancelarii lub zakrystii do 20. września 2018 r.

• W czwartek, o godz. 17.30 zapraszamy na nabożeństwo, a następnie Mszę św. za zmarłych, polecanych Bożemu Miłosierdziu w wypominkach rocznych, natomiast po wieczornej Mszy św. – na nabożeństwo fatimskie. Prosimy o zabranie ze sobą świec.

• W dniach 5-13 października br. nasza Parafia organizuje autokarową pielgrzymkę do Medjugorie. Koszt: 200 euro + 500 zł. Zapisy w kancelarii i zakrystii. Więcej informacji na stronie internetowej, w gablocie i „Głosie Serc”.

• Dzisiaj, po każdej Mszy św., odbywa się kwesta na parafialny fundusz remontowo-inwestycyjny.

• W przyszłą niedzielę Kościół katolicki obchodzi Dzień Środków Społecznego Przekazu. Tego dnia odbędzie się kwesta na rzecz Katolickiego Radia Rodzina.

• Rada Osiedla „Księże” zaprasza mieszkańców na letnie kino plenerowe, które odbędzie się w niedzielę, 9. września br., o godz. 20.00 na terenie boiska przy ul. Chorzowskiej. Wstęp wolny.