XXIII Niedziela Zwykła – 15.11.2020 r.

1. Dzisiejsza niedziela w Kościele powszechnym obchodzona jest jako Światowy Dzień Ubogich.
  2.  Dziś zbiórka do puszek na remont wnętrza kościoła.
  3.  Nabożeństwo wypominkowe w listopadzie codziennie o godz. 17.30. Plan modlitwy za zmarłych jest wywieszony w gablocie.
  4.  W sobotę, 21 listopada w liturgii wspominamy Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny. Gdy Maryja miała 3 lata, rodzice, Święty Joachim i Święta Anna, oddali Ją kapłanowi Zachariaszowi, ojcu Świętego Jana Chrzciciela, na wychowanie i naukę. Maryja pozostała w świątyni około 12 lat. Dla uczczenia tej tajemnicy z Jej życia od VIII wieku na Wschodzie, a od XIV wieku także na Zachodzie obchodzone jest specjalne święto.
  5.  Za tydzień zbiórka do puszek na budowę nowych kościołów w archidiecezji.
  6.  Zapraszam Rodziców Dzieci Komunijnych do odbioru w zakrystii Małego Katechizmu.
  7.  Zbliżamy się do końca roku liturgicznego. Przyszła niedziela, 22 listopada to uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata, ostatnia niedziela przed Adwentem.
  8.  Osoby starsze i te które są na kwarantannie i potrzebują pomocy przy zakupach proszę o kontakt telefoniczny tel. 71 343 79 76 lub proszę pisać na adres parafii kontakt[małpa]parafiaksieze.pl
  9.  Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia życzymy błogosławieństwa Bożego.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 17 XI – św. Elżbieta Węgierska (1207-1231), zakonnica; była żoną Ludwika IV.
  • 18 XI – bł. Karolina Kózkówna (1898-1914), dziewica i męczennica, która zginęła z rąk carskiego żołnierza na początku I wojny światowej, broniąc swojej czystości.
  • 20 XI – św. Rafał Kalinowski (1835-1907), uczestnik powstania styczniowego w 1863 roku, sybirak, karmelita.