1. Dzisiaj rozpoczynamy w Kościele w Polsce Tydzień Wychowania i kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Niech to będzie nie tylko czas szczególnej modlitwy, lecz także okazja do refleksji, jakie dajemy świadectwo życia.
  2. Dzisiejsze ofiary do puszek przeznaczone są na remont. Drodzy, to dzięki waszemu wsparciu i ofiarności możemy kontynuować prace remontowe świątyni. Niech Bóg wynagrodzi wam, drodzy, waszą hojności i otwartość oraz gotowość do pomocy.
  3. W dzisiejszą niedzielę w naszej Parafii w godz. od 07.30 do 14.00 będą obecni rachmistrze spisowi. Przy kościele będzie przygotowane miejsce, w którym będzie można dopełnić spisu powszechnego. Zaproszenie jest skierowane zwłaszcza do osób, które mają problemy z elektronicznym wypełnieniem ankiety spisowej. Należy pamiętać swój numer PESEL i nazwisko rodowe matki, a jeśli chcemy spisać inne osoby z gospodarstwa domowego, to również numery PESEL tych osób oraz zawody i miejsce pracy osób pełnoletnich.
  4. W poniedziałek 13 września przypada w naszej parafii Dzień Fatimski:
    • Godz. 12.00 – Msza Święta w int. Chorych.
    • Po Eucharystii Różaniec.
    • Godz. 19.00 – Nabożeństwo Fatimskie
    • Godz. 19.30 – Msza Święta z procesją wokół kościoła
    Proszę przynieść ze sobą świece.
  5. We wtorek 14 września przypada święto Podwyższenia Krzyża świętego.
  6. Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 17.30.
  7. Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 17.30.
  8. 17 września będziemy obchodzili rocznicę napaści Związku Sowieckiego na Polskę w 1939 r. Pamiętajmy o tej tragicznej karcie historii i módlmy się za wszystkich poległych na Wschodzie w obronie ojczyzny.
  9. Zbiórka LSO w sobotę o godz. 11.30.
  10. Za tydzień w niedzielę 19 września zapraszam Dzieci, które przyjęły w zeszłym roku pierwszy raz Komunię Świętą na Msze Świętą o godz. 10.30.
  11. Za tydzień zbiórka do puszek na Radio Rodzina i TV Rodzina.
  12. Spotkanie Rodziców Dzieci, które przyjmą w przyszłym roku I Komunię Świętą, odbędzie się 26 września po Mszy Świętej o godz. 12.00 w kościele.
  13. Spotkanie Młodzieży klas 7, którzy rozpoczynają formację przed przyjęciem Sakramentu Bierzmowania odbędzie się 24 września (piątek) o godz. 19.00 w kościele.
  14. Organizujemy pielgrzymkę autokarową do Sanktuariów Maryjnych: Gidle i Jasna Góra. Termin: 25 września sobota wyjazd o godz. 06.00 powrót w godzinach wieczornych. Koszt: 50 zł. Zapisy w zakrystii.
  15. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień a śp. Anielę Gajowską z ul. Starodworskiej, polecamy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…
    W tym tygodniu patronują nam:
    • 13 września – św. Jan Chryzostom (ok. 349-407), biskup i doktor Kościoła;
    • 15 września – Najświętsza Maryja Panna Bolesna;
    • 16 września – święci męczennicy Korneliusz (†253), papież, i Cyprian (†258), biskup, gorliwi duszpasterze i obrońcy wiary;
    • 18 września – św. Stanisław Kostka (1550-1568), zakonnik, patron Polski, dzieci i młodzieży.
    Życzymy błogosławionej Niedzieli i dobrego tygodnia