XXVI Niedziela Zwykła – 27.09.2020 r.

1. Dzisiejsza niedziela w Kościele w szczególny sposób jest poświęcona migrantom i uchodźcom. Osobistymi modlitwami obejmijmy ludzi, którzy opuścili swój dom rodzinny z powodu toczących się wojen, prześladowań i terroru. Prośmy Bożą Opatrzność, aby dzięki pomocy dobrych ludzi znaleźli dla siebie bezpieczne miejsce.
  2. Dziś obchodzimy także Światowy Dzień Turystyki.
  3. Spotkanie młodzieży, która przygotowuje się do Sakramentu Bierzmowania II rok i młodzież, która ma Sakrament 25 października w poniedziałek o godz. 19.00.
  4. Spotkanie kandydatów do Sakramentu Bierzmowania wraz z rodzicami I rok odbędzie się 5 października o godz. 19.00 w kościele.
  5. We wtorek, 29 września, w kalendarzu liturgicznym obchodzone jest święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. W piątek, 2 października, wspominamy Świętych Aniołów Stróżów. Może na co dzień nie zawsze pamiętamy, że to miłosierny Bóg troszczy się o każdego z nas, posyłając nam swoich aniołów, którzy chronią nas i nam pomagają.
  6. Nabożeństwo do MB Nieustającej Pomocy w środę o godz. 17.30.
  7. W najbliższy czwartek rozpoczyna się październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Już dzisiaj zachęcam dzieci, młodzież i dorosłych do licznego udziału w codziennej Mszy Świętej i w nabożeństwie różańcowym, które w naszym kościele będziemy odprawiali o godz. 17.30. Tych, którym trudniej dotrzeć do kościoła, proszę o wspólne odmawianie różańca w domach. W naszych modlitwach pamiętajmy też o studentach rozpoczynających rok akademicki.
  8. Nabożeństwo Różańcowe w Trestnie w niedzielę o godz. 15.30.
  9. W tym tygodniu przypada:
    • I czwartek miesiąca: Modlitwa o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne w czasie różańca o godz. 17.30. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 21.00 do 22.00.
    • I piątek miesiąca: Msza Święta w int. Wynagradzającej NSPJ o godz. 08.00, wizyta u chorych od godz. 09.00, Sakrament Pokuty i Pojednania od godz. 17.00 do godz. 17.55. Nabożeństwo do Różańcowe o godz. 17.30.
    • I sobota miesiąca: Msza Święta w int. Wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 08.00, oraz nabożeństwo do NSNMP.
  10. Za tydzień w niedzielę taca przeznaczona na Stolicę Apostolską.
  11. Sakrament Bierzmowania w naszej Parafii odbędzie się w czasie Wizytacji Kanonicznej 25 października (niedziela) o godz. 12.00.
  12. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia życzymy błogosławieństwa Bożego. A zmarłych śp. Marię Kisiewicz z ul. Świątnickiej, śp. Aleksandrę Aulich z ul. Świątnickiej oraz śp. o. Zdzisława Szymczychę SSCC polecamy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…
  13. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
    • 28 IX  – św. Wacław (ok. 903-935?), książę czeski, jest patronem Czech.
    • 29 IX – Święci Archaniołowie: Michał, Gabriel i Rafał.
    • 30 IX – św. Hieronim (ok. 345-419 lub 420), prezbiter, doktor Kościoła, któremu zawdzięczamy tłumaczenie Pisma Świętego na język łaciński.
    • 1 X – św. Teresa od Dzieciątka Jezus (1873-1897), dziewica i doktor Kościoła, patronka misji katolickich.
    • 2 X – Święci Aniołowie Stróżowie, nasi niebiescy opiekunowie.