XXVIII Niedziela Zwykła – 11.10.2020 r.

1. W dzisiejszą niedzielę kolejny raz w naszym kraju obchodzimy Dzień Papieski. Zbiórka do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia.
  2. Spotkanie dzieci komunijnych wraz z rodzicami dziś po Mszy Świętej o godz. 12.00.
  3. Spotkanie Młodzieży przygotowującej się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania w poniedziałek 12 października: klasy VII i VIII o godz. 18.45; młodzież, która przyjmie Sakrament 25 października o godz. 19.30.
  4. We wtorek 13 października przypada kolejny Dzień Fatimski. Msza Święta o godz. 08.00, 12.00 w int. Chorych. Po Eucharystii Różaniec i wystawienie Najświętszego Sakramentu do godz. 19.30. Godz. 19.00 Nabożeństwo do Matki Bożej Fatimskiej. Godz. 19.30 Msza Święta z procesją.
  5. W środę, 14 października przypada Dzień Edukacji Narodowej. Wspierajmy nauczycieli i wychowawców naszą życzliwością, a przede gorącą modlitwą.
  6. Nabożeństwo Różańcowe codziennie o godz. 17.30. Dla dzieci Różaniec od poniedziałku do piątku. W Trestnie Nabożeństwo w niedzielę o godz. 15.30.
  7. W nadchodzący czwartek, 15 października, w liturgiczne wspomnienie Świętej Teresy od Jezusa, obchodzimy Dzień Dziecka Utraconego. Ma on nam przypominać, że często rodzice, którzy odprowadzili swoje dziecko do bram wieczności, nie zawsze oczekują jakiegoś specjalnego pocieszenia, ale potrzebują naszej modlitwy, która pomoże im przetrwać niezwykle trudny czas.
  8. Zbiórka LSO w sobotę o godz. 12.30.
  9. Za tydzień zbiórka do puszek na remont wnętrza kościoła.
  10. W tym roku Piesza Pielgrzymka do grobu św. Jadwigi w Trzebnicy nie odbędzie się w przewidywanej formie. Dla zachowania ciągłości pielgrzymowania wyruszy tylko jedna grupa pielgrzymkowa, reprezentująca całą Archidiecezję. Msza Święta u grobu św. Jadwigi w dniu 17 października o godz. 16.30 (transmisja online).
  11. Urząd Miejski Wrocławia zachęca, by w czasie epidemii, dla bezpieczeństwa własnego i swoich najbliższych, załatwiać sprawy urzędowe bez wychodzenia z domu za pośrednictwem Telefonicznego Centrum Obsługi Mieszkańca (Tel 71 777 77 77 – czyli 71 i siedem siódemek) lub platformy ePUAP. Szczegóły o tym, co można załatwić zdalnie, znajdziecie na portalu miejskim wroclaw.pl w zakładce: urzadonline. Zawsze najlepiej wcześniej sprawdzić czy wizyta osobista jest konieczna. Więcej informacji na plakacie.
  12. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia życzymy błogosławieństwa Bożego.
    W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
    • 13 X – bł. Honorat Koźmiński (1829-1916), kapucyn.
    • 15 X – św. Teresa od Jezusa (1515-1582), dziewica, zakonnica i doktor Kościoła.
    • 16 X – św. Jadwiga Śląska (1174 lub 1179-1243), żona Henryka I Brodatego, księcia Wrocławia, która po jego śmierci wstąpiła do klasztoru cysterek w Trzebnicy, gdzie zasłynęła z pobożności i czynów miłosierdzia.
    • 17 X – św. Ignacy Antiocheński (†ok. 117), biskup i męczennik, uczeń św. Jana Ewangelisty i następca św. Piotra na stolicy biskupiej w Antiochii (Syria).