XXXI Niedziela Zwykła-Wszystkich Świętych – 01.11.2020 r.

1. W dzisiejszą Uroczystość Msze Święte będą sprawowane jak w każdą niedzielę z wyjątkiem Mszy Świętej o godz. 12.00, która jest odwołana!
    Ze względu na zamknięcie parafialnego cmentarza, planowana Msza Święta o godz. 13.00 będzie sprawowana w kościele parafialnym przy ul. Świątnickiej.
  2. Dziś zbiórka do puszek na potrzeby Papieskiego Stowarzyszenia Pomocy Kościołowi w Potrzebie.
  3. Jutro przypada wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, tzw. Dzień Zaduszny.
  4. Serdecznie zapraszam do udziału w Akcji „Różaniec do Granic Nieba”. W naszym kościele spotykamy się na modlitwie codziennie od 1 do 8 listopada o godz. 15.00. Rozpoczynamy Koronką do Miłosierdzia a następnie Nabożeństwo Różańcowe.
  5. W Dzień Zaduszny 2 listopada Msze Święte będą sprawowane o godz.: 08.00, 12.00 i 18.00 oraz o godz. 16.00 w Trestnie.
  6. Planowane nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego na cmentarzu parafialnym 2 listopada o godz. 15.00 pod krzyżem jest odwołane.
  7. Nabożeństwo wypominkowe w listopadzie codziennie od 2 listopada o godz. 17.30. Plan modlitwy za zmarłych jest wywieszony w gablocie.
  8. Adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji naszej Ojczyźnie od poniedziałku 2 listopada do soboty 7 listopada. Rozpoczęcie po Mszy Świętej o godz. 08.00 do godz. 17.30.
  9. W tym tygodniu przypada:
    • I środa miesiąca: Zmiana tajemnicy Różańcowych po Mszy Świętej o godz. 18.00.
    • I czwartek miesiąca: Nabożeństwo o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne po Mszy Świętej o godz. 08.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 21.00 do 22.00.
    • I piątek miesiąca: Msza Święta w int. Wynagradzającej NSPJ o godz. 08.00, wizyta u chorych, którzy potwierdzili przyjęcie kapłana od godz. 09.00, Sakrament Pokuty i Pojednania od godz. 17.00 do godz. 17.55. Nabożeństwo do NSPJ po Mszy Świętej o godz. 18.00.
    • I sobota miesiąca: Msza Święta w int. Wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 08.00, oraz nabożeństwo do NSNMP.
  10. Przez cały miesiąc listopad, duszom w czyśćcu możemy ofiarować wielki dar – odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w ich intencji oraz spełnienie pozostałych zwykłych warunków odpustu, tzn.: stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjęcie Komunii św., odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego.
  11. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia życzymy błogosławieństwa Bożego a śp. Kazimierza Kościelnego z ul. Katowickiej polecamy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:
• 4 XI – św. Karol Boromeusz (1538-1584), biskup, wielki reformator Kościoła.