XXXII Niedziela Zwykła – 08.11.2020 r.

1. Dzisiaj, w drugą niedzielę listopada, solidaryzujemy się z Kościołem prześladowanym w różnych częściach świata.
  2. Nabożeństwo wypominkowe w listopadzie codziennie od 2 listopada o godz. 17.30. Plan modlitwy za zmarłych jest wywieszony w gablocie.
  3. W poniedziałek, 9 listopada świętujemy rocznicę poświęcenia Bazyliki Laterańskiej. Do dziś nad wejściem do Bazyliki Laterańskiej znajduje się łaciński napis: „Matka i Głowa wszystkich kościołów Miasta i Świata”.
  4. W środę, 11 listopada będziemy świętować Święto Niepodległości. Pamiętajmy w modlitwie o tych, którzy przelewali swoją krew i oddawali życie w obronie Ojczyzny. Msze Święte w naszym kościele o godz. 08.00. 12.00 w int. Ojczyzny i o godz. 18.00.
  5. Za tydzień w niedzielę zbiórka do puszek na remont wnętrza kościoła.
  6. Osoby starsze i te które są na kwarantannie i potrzebują pomocy przy zakupach proszę o kontakt telefoniczny tel. 71 343 79 76 lub proszę pisać na adres parafii kontakt[małpa]parafiaksieze.pl
  7. Przez cały miesiąc listopad, duszom w czyśćcu możemy ofiarować wielki dar – odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i zmówienie modlitwy w ich intencji oraz spełnienie pozostałych zwykłych warunków odpustu, tzn.: stan łaski uświęcającej, brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjęcie Komunii św., odmówienie modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego.
  8. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia życzymy błogosławieństwa Bożego a śp. Adama Cieńciałę z ul. Pszczyńskiej polecamy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 10 XI – św. Leon Wielki (ok. 400-461), papież i doktor Kościoła.
  • 11 XI – św. Marcin (316-397), żołnierz rzymski, który po przyjęciu chrztu zaczął prowadzić życie mnicha, został biskupem w Tours.
  • 12 XI – św. Jozafat (1580-1623), biskup i męczennik, który nawracał schizmatyków na Kresach Wschodnich.
  • 13 XI – Święci Benedykt, Jan, Mateusz, Izaak i Krystyn (†1003), eremici i misjonarze, działający w okolicach Międzyrzecza za czasów Bolesława Chrobrego, pierwsi polscy męczennicy wyniesieni do chwały ołtarzy.