XXXIV Niedziela Zwykła

JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA – 22.11.2020 r.

1. Dzisiaj przypada uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Do kalendarza liturgicznego została wprowadzona przez papieża Piusa XI w 1925 roku, na zakończenie przypadającego wówczas Roku Jubileuszowego.
  2. Dziś zbiórka do puszek na budowę nowych kościołów w archidiecezji.
  3. Nabożeństwo wypominkowe w listopadzie codziennie o godz. 17.30. Plan modlitwy za zmarłych jest wywieszony w gablocie.
  4. Rekolekcje Adwentowe w naszej parafii rozpoczną się w I Niedzielę Adwentu Mszą Świętą wieczorną w sobotę 28 listopada o godz. 18.00. Rekolekcje będzie nam głosił o. Piotr Recki SP, Pijar z Krakowa.
  5. Transmisja Mszy Świętej niedzielnej na żywo o godz. 10.30 na parafialnym Facebook. W czasie Rekolekcji Adwentowych również będziemy transmitować Eucharystie.
  6. Zapraszam Rodziców Dzieci Komunijnych do odbioru w zakrystii Małego Katechizmu.
  7. PRZYGOTOWANIE DO BIERZMOWANIA! Informujemy, że przygotowanie do sakramentu bierzmowania trwa, choć zmieniło formę na zdalną. Kolejne spotkanie już w poniedziałek 23 listopada o 19.00 (transmisja w grupie na fb). Kandydatów do bierzmowania prosimy o dołączenie do grupy na Facebook’u.
  8. Osoby starsze i te które są na kwarantannie i potrzebują pomocy przy zakupach proszę o kontakt telefoniczny tel. 71 343 79 76 lub proszę pisać na adres parafii kontakt[małpa]parafiaksieze.pl
  9. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia życzymy błogosławieństwa Bożego a śp. Zofię Wieczorkiewicz z ul. Katowickiej, Reginę Przastek z ul. Katowickiej, Andrzeja Kucharskiego z ul. Świątnickiej polecamy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 24 XI – Święci Andrzej Dung-Lac i Towarzysze, męczennicy wietnamscy, którzy zginęli podczas prześladowań chrześcijan w latach 1773-1862.