Pielgrzymka śladami św. Patryka do Irlandii

 

Termin lipiec od 08.07-13.07.2024 r.

Cena: 4650 zł/os.

1 dzień – Przylot do  Dublina. W programie zwiedzania  tego malowniczedgo miasta znajdziemy m.in. O’Connell Street, Parlament, Galeria Narodowa, Katedra św. Patryka, Trinity College, Ha’ penny bridgeGrafton Street. W godzinach popołudniowych czas zorgnanizowany na zakup pamiątek. Msza Święta i przejazd na obiadokolację i nocleg.

2 dzień – Po śniadaniu przejazd do miasteczko Kilkenny w którym zobaczymy przepiękny zamek oraz katedrę Św. Kanzizjusza. Kilkenny wyróżna się przepiękną średniowieczną zabudową i urlokliwymi uliczkami. Po południu przejazd do skały św. Patryka (nazywanej też skałą Cashel). Zobaczymy tam majestatyczne i działające na wyobraźnię mury zamkowe, zabytkowy irlandzki cmentarz z charakterystycznymi, celtyckimi symbolami oraz katedrę. Msza Święta. Przejazd na obiadkolację i nocleg.

3 dzień – Po śniadaniu przejazd na słynną trase widokową – Ring of Kerry. Liczący 170 km szlak zachwyca widokami m.in. na stromy klify, okoliczne pasma górskie i Ocean Atlantycki. W godzinach popołudniowych przejazd przez znajdujący się na liście UNESCo Park Narodowy Killarney. Msza Świeta. W Godzinach wieczornych przejazd na obiadokolację i nocleg.

4 dzień – Po śniadaniu przejazd jedną z najpiękniejszych atrakcji Irlandii – płaskowyż Burren na którego skraju dotrzemy do majestatycznych klifów Moher. Wysokie na ponad 200 metrów klify zostały docenione przez UNESCO. Msza Święta. Przejazd na obiadokolacje i nocleg.

5 dzień – Po śniadaniu przejazd na teren Iralndii Północnej gdzie odwiedzimy Saul – miejsce gdzie Św. Patryk założył swój pierwszy kościół, oraz Downpatrick, miejsce gdzie złożono ciało po jego śmierci. Msza Święta. Przejazd na obiadokolacje i nocleg.

6 dzień – Po śniadaniu przejazd na Lotnisko. Przelot do Polski

ŚWIADCZENIA:

W cenie:

  • 5 noclegów w hotelach (pokoje 2,3  os. z łazienkami)
  • przejazd autokarem LUX,  na terenie Irlandii i Irlandii Północnej (klimatyzacja, DVD, barek, WC),
  • opiekę pilota,
  • 5 śniadań i 5 obiadokolacji,
  • zwiedzanie wg. programu,
  • ubezpieczenie KL,NNW, TFG,
  • bilety lotnicze (Ryanair) w obie strony (Katowice – Dublin – Katowice) (1 x bagaż rejestrowany, 1 x bagaż podręczny)

Obowiązkowe:

  • bilety i opłata przewodnicka, komunikacja miejska, opłaty wjazdowe, opłata promowa:

220 EUR/os. (kwota płatna w autokarze, nie podlega rozliczeniu).

Uwaga: Z uwagi na obecność w programie punktów na ternie Irlandii Północnej, jedynym dokumentem uprawniającym do podróży jest ważny paszport!