X Tydzień Biblijny

W dniu 15 kwietnia 2018 r. przeżywać będziemy Niedzielę Biblijną, która zainauguruje X Tydzień Biblijny. Jej celem jest ponowne odkrycie i pogłębienie znaczenia Słowa Bożego w życiu Kościoła i osobistym życiu wiernych.

Obchody tegorocznej Niedzieli Biblijnej będzie ubogacał DRUGI NARODOWY DZIEŃ CZYTANIA PISMA ŚWIĘTEGO. Hasło przewodnie Narodowego Dnia Czytanie Pisma Świętego brzmi: „Weźmijcie Pismo Święte”.
W nawiązaniu do 100 Rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę patronat honorowy nad Drugim Czytaniem Pisma Świętego objął Ks. abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polaki, oraz prezes Rady ministrów RP, p. Mateusz Morawiecki. Wydarzenie ma charakter ogólnopolski i będzie przeżywane w kościołach we wszystkich diecezjach. W tym roku będą to wybrane teksty z Listu do Rzymian.

Podczas Niedzieli Biblijnej wierni otrzymają fragmenty Listu do Rzymian do przeczytania w kręgu rodzinnym i osobistego ich rozważania.