Apel o pomoc poszkodowanym w wyniku nawałnic

Umiłowani w Panu Archidiecezjanie, Bracia i Siostry!

Wobec cierpienia i bólu, jakie przeżywają nasi rodacy, w związku z nawałnicami, które nawiedziły Polskę w ubiegłym tygodniu, nie możemy pozostać obojętni. Ogarnijmy modlitwą tych, którzy stracili swoich bliskich oraz dorobek całego życia. W miarę naszych możliwości przyłączmy się także do akcji Caritas, której celem jest wsparcie materialne poszkodowanych.
Bardzo proszę Przewielebnych Księży Proboszczów, by w najbliższą niedzielę (20 sierpnia br.) we wszystkich parafiach Archidiecezji Wrocławskiej zorganizowali zbiórkę do puszek na pomoc poszkodowanym, a zebrane pieniądze przekazali bezpośrednio na konto Caritas Polska.

Jako Dolnoślązacy pamiętamy o wsparciu, którego udzielili nam Polacy w 1997 r., kiedy nasz region został dotknięty powodzią. Tym bardziej zdajemy sobie sprawę, jak ważne w takich chwilach jest poczucie bliskości i solidarności. Ten prosty gest wsparcia potrzebujących niech wypływa z naszej wiary w obecność Chrystusa w ludziach, którzy cierpią i potrzebują pomocy.

Dziękując za Waszą dobroć z serca wszystkim błogosławię
+ Józef Kupny
Arcybiskup Metropolita Wrocławski