17. Festyn parafialny „Damian dziś”

Piękne, słoneczne, majowe sobotnie popołudnie… święty Ojciec Damian, jak zawsze wyprosił nam wspaniałą pogodę na czas Parafialnego Festynu „Damian Dziś”. 5. maja zielony plac pomiędzy kościołem a domami parafialnymi wypełnił się radosnym zgromadzeniem licznie przybyłych parafian i gości. Poszukujący cienia mogli skryć się pod namiotami, użyczonymi przez Centrum Kultury Gminy Siechnice bądź pod Altaną Damiana, a amatorzy kąpieli słonecznych wygrzewali się na kocykach, które przykryły pięknie skoszoną trawę przez pana Mieczysława. To był wspaniały dzień.

Rozpoczęliśmy od Eucharystii pod przewodnictwem Ojca Prowincjała, Wojciecha Kotowskiego, podczas której zostały poświęcone nowe altany oraz okazały pomnik świętego Ojca Damiana. Po Mszy świętej był czas na ucztowanie i zabawę. Najmłodsi zażywali uciech na wielkich „dmuchańcach”, wspinali się do szoferki wozu strażackiego i łasowali ciastem i słodką watą, nieco starsi mogli oznakować swoje rowery dzięki obecnym policjantom i spróbować swych umiejętności na zaaranżowanej strzelnicy wojskowej. Smakowitości z grilla i przepyszny pieczony dzik zapewniły sytość wszystkim uczestnikom przez całe popołudnie i wieczór.

Altana Damiana, która po Mszy świętej przekształciła się w scenę, rozgrzała uczestników niezwykłym występem zespołu muzycznego wspólnoty Kana, aby wieczorem zapulsować rapersko dzięki fenomenalnemu występowi ks. Jakuba Bartczaka. Podobnie jak w ubiegłych latach mogliśmy kibicować siatkarzom, rajdowym zespołom taczingu (jazda taczką z pasażerem na czas), workowym skoczkom oraz wspólnie wziąć udział w starożytnej dyscyplinie sportowej – przeciąganiu liny. Wielu szczęśliwców zdobyło cenne trofea wygrane w loterii fantowej Sercadar, a serdecznych rozmów, uścisków dłoni, uśmiechów i miłych spotkań nawet nie sposób zliczyć.

Z ogromną wdzięcznością Panu Bogu, Matce Bożej i św. Ojcu Damianowi wyśpiewaliśmy Apel Jasnogórski na zakończenie XVII. Festynu „Damian Dziś”. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się i zaangażowali w jakiejś formie w przygotowanie, przebieg oraz porządkowanie – Bóg zapłać! Z radością i utęsknieniem już dzisiaj wyczekujemy osiemnastego festynu w przyszłym roku.

Bogu niech będą dzięki.

Galera zdjęć