Festyn parafialny „Damian dziś”

Już po raz 17. zapraszamy serdecznie na majowy Festyn „Damian Dziś”, który odbędzie się w sobotę, 05. maja br. na placu przykościelnym. Głównym celem Festynu jest UWIELBIENIE PANA BOGA. Pragniemy to osiągnąć poprzez wspólną modlitwę (Mszę Świętą, nabożeństwo majowe i wieczorem Apel Jasnogórski), poprzez pogłębienie wiedzy o Ojcu Damianie, czyli promocję jego świętości oraz poprzez budowanie naszej wspólnoty parafialnej.W tym roku planujemy nasz festyn wg następującego programu ramowego:

• 14:00 – Msza św. o świętym Ojcu Damianie oraz poświęcenie Altany Damiana (dwóch wiat)
    i pomnika Świętego.
  • Ok 15:00 – muzyczne rozpoczęcie Festynu.
  • 16:00 – 18:00 – gry, zabawy, wymiana książek, wspólne śpiewanie, konkurencje sportowe.
  • Ok 17:30 – ogłoszenie wyników konkurencji sportowych.
  • 18:00 – Parafialna Msza św, (w tym czasie Festyn trwa nadal, ale wyciszamy nieco głośniki, aby
    nie zakłócić przebiegu Mszy świętej).
  • 19:00 – występ ks. Jakuba Bartczaka – rapującego kapłana.
  • Ok. 20:15 – losowanie głównych nagród.
  • 21:00 – Apel Jasnogórski i zakończenie Festynu.