Parafialna Droga Krzyżowa – 23. marca 2018

Serdecznie zapraszamy do udziału w Parafialnej Drodze Krzyżowej. W tym roku, podobnie jak przed czterema laty, poniesiemy krzyż z kościoła w Trestnie do kościoła na Księżu. Rozpoczniemy koronką do Bożego Miłosierdzia o godzinie 15:30 w Trestnie, potem ruszamy. Przewidywany czas przejścia to około 2 godziny (odległość – 5 km).

Możliwe jest również włączenie się choćby we fragment drogi krzyżowej, podobnie jak Szymon z Cyreny. Przechodził on w pobliżu, wracając z pracy i „przez moment” pomógł nieść krzyż Jezusowi – to był najważniejszy moment w jego życiu. Podobnie i Ty, możesz włączyć się choćby na jedną stację drogi krzyżowej, możesz przyjść choć jeden raz pod krzyż na Mokry Dwór i odmówić Koronkę do Bozego Miłosierdzia w intencji kapłanów. Podejmij decyzję! Powiedz Jezusowi: Tak! … i zrób to!

Stacje Drogi Krzyżowej 23 marca 2018

Procesja Drogi Krzyżowej wyrusza z kościoła filialnego w Trestnie i kieruje się w lewo ulicą Nadodrzańską, następnie skręca w prawo w drogę powiatową do Mokrego Dworu; w Mokrym Dworze – ulica Stefana Batorego do krzyża, następnie skręca w prawo w ulicę Cmentarną, po minięciu MPWiK wchodzi na estakadę równoległą do ulicy Starodworskiej (uwalniając tym samym ruch samochodowy na drodze Mokry Dwór –Wrocław); następnie schodzi z estakady i kieruje się prosto, wchodząc w ulicę Księską; następnie skręca w lewo w ulicę Świątnicką i dochodzi do kościoła parafialnego na Księżu.

Stacja I Jezus na śmierć skazany – kościół filialny w Trestnie (plac przed kościołem, przy nowym krzyżu przed wejściem do kościoła).
Stacja II Jezus bierze krzyż na swoje ramiona – pierwszy wał za wsią, na drodze prowadzącej do Mokrego Dworu.
Stacja III Pierwszy upadek pod krzyżem – zatoczka (mijanka) przy drugim rowie melioracyjnym odchodzącym w prawą stronę.
Stacja IV Pan Jezus spotyka swoją Matkę – na szczycie górki na zakręcie, skrzyżowanie drogi Trestno Mokry Dwór z wałem.
Stacja V Szymon z Cyreny pomaga dźwigać krzyż Jezusowi – wał u zbiegu drogi Trestno Mokry Dwór ze stara drogą do Blizanowic.
Stacja VI Weronika ociera twarz Jezusowi – wał w miejscu przecięcia się z ulicą Stefana Batorego.
Stacja VII Drugi upadek pod krzyżem – przy krzyżu u zbiegu ulic Cmentarnej i Batorego.
Stacja VIII Jezus spotyka płaczące niewiasty – zatoka przystankowa / parking przy MPWiK.
Stacja IX Trzeci upadek pod ciężarem krzyża – wał / brama na estakadę.
Stacja X Jezus z szat obnażony – około połowy estakady.
Stacja XI Jezus do krzyża przybity – brama kończąca estakadę.
Stacja XII Jezus umiera na krzyżu – u zbiegu ulic Starodworskiej, Księzkiej i Blizanowickiej.
Stacja XIII Jezus z krzyża zdjęty – przed DPS Samarytanin.
Stacja XIV Jezus do grobu złożony – przed wejściem do kościoła parafialnego.

Jak dotrzeć do Trestna komunikacją zbiorową?

Wariant I – autobusem linii 100 z Księża Małego do Mokrego Dworu, a następnie pieszo do kościoła w Trestnie (ok. 2 km)
Odjazdy autobusów z Księża Małego: 13:54, 14:27 (czas przejazdu z Księża Małego do Mokrego Dworu ok. 7 minut)

Wariant II – tramwajem linii 3 lub 5 do przystanku Na Niskich Łąkach i stamtąd autobusem linii 120 do Trestna (przystanek jest bezpośrednio przed kościołem).
Odjazdy tramwajów z Księża: „3”: 13:21, 13:36, 13:51, 14:07, 14:19, „5”: 13:15, 13:30, 13:45, 14:02, 14:14, 14:26 (czas przejazdu do przystanku Na Niskich Łąkach – 8 minut)
Odjazdy autobusów z przystanku Na Niskich Łąkach: 13:39; 14:46 (czas przejazdu autobusu z przystanku Na Niskich Łąkach do Trestna ok. 16 min)

Wariant III – dla osób udających się z centrum Wrocławia – autobus linii 120 spod Galerii Dominikańskiej
Odjazdy autobusów spod Galerii Dominikańskiej: 13:31, 14:36 (czas przejazdu do Trestna – ok. 26 min)