Zapraszamy na warsztaty pt.: „Błogosławiona strata”

o przeżywaniu straty – dla małżeństw i nie tylko:)

Henri J. M. Nouwen pisał:

Niekiedy wydaje się, że życie jest tylko serią kolejnych strat. Z chwilą urodzin utraciliśmy bezpieczne łono matki. Kiedy poszliśmy do szkoły, utraciliśmy bezpieczeństwo życia rodzinnego. Kiedy po raz pierwszy poszliśmy do pracy, utraciliśmy beztroskę młodości (…). Kiedy wreszcie postarzeliśmy się, utraciliśmy nasz dobry wygląd, naszych starych przyjaciół albo sławę. Kiedy staliśmy się słabi albo chorzy, to utraciliśmy naszą fizyczną niezależność, a z chwilą śmierci utracimy po prostu wszystko! I owe straty są częścią naszego zwyczajnego życia!”

To jest prawda. Prawdą jest również to, że nasze życie jest pasmem coraz to nowszych możliwości: narodziny otwierają nam większą przestrzeń życia, szkoła daje wiedzę i pozwala odkryć nowe obszary zainteresowań, praca daje możliwość rozwoju i utrzymania, z wiekiem zyskujemy doświadczenie i życiową mądrość, a wraz ze śmiercią … przechodzimy do wieczności.

Dopóki nie pogodzimy się z faktem poniesionych strat i będziemy od nich uciekać, dopóty nie zaznamy
RADOŚCI z DOBRA
jakie Pan Bóg dla nas z nich wyprowadził.

Droga od podliczania strat do doświadczenia płynącego z nich błogosławieństwa wiedzie przez Emaus. Wszystkich zainteresowanych tą drogą zapraszamy do udziału w warsztacie pt.: „Błogosławiona strata”, w czasie którego dołączymy do uczniów Chrystusa i przyjrzymy się etapom przeżywania straty i temu, co ułatwia ten proces a co go spowalnia…

Na cały warsztat składają się dwa spotkania on-line:

09 marca oraz 16 marca (wtorek)
w godzinach 19.00 – 21.00

Zapisy pod adresem: poradnia@parafiaksieze.pl

Opłata dobrowolna – na rzecz organizacji OKTAWY MAŁŻEŃSKIEJ w naszej parafii.