V NIEDZIELA WIELKANOCNA – 28.04.2024 r.

1. Dzisiejsza – ostatnia niedziela kwietnia jest Ogólnopolską Niedzielą Modlitw za Kierowców i wszystkich poruszających po drogach. Niech nasza wspólna modlitwa owocuje rozwagą, większym rozsądkiem i mądrością w czasie naszych pieszych, rowerowych czy samochodowych wojaży.
  2. W poniedziałek przypada Dzień Męczeństwa Duchowieństwa Polskiego w czasie II Wojny Światowej.
  3. W środę rozpocznie się miesiąc maj, poświęcony szczególnej czci Matki Bożej. Każdego dnia o 17.30 zapraszamy na nabożeństwa majowe. Tego dnia przypada dzień modlitw za osoby bezrobotne.
  4. Zjazd Służby Liturgicznej wraz z rodzicami w środę 1 maja do godz. 17.00 w klasztorze w Polanicy Zdrój.
  5. W czwartek, 2 maja, przypada Dzień Polonii oraz Dzień Flagi Narodowej. W modlitwie pamiętajmy o naszych rodakach mieszkających poza granicami ojczyzny. Nie zapomnijmy także wywiesić flagi narodowej.
  6. W tym tygodniu przypada:
  • I środa miesiąca: Nabożeństwo do św. Józefa po Mszy Świętej o godz. 08.00. Po Mszy Świętej wieczornej – zmiana tajemnic różańcowych.
  • I czwartek miesiąca: nabożeństwo w intencji nowych powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych po Mszy Świętej o godz. 08.00. Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy od godz. 21.00 do 22.00.
  • I piątek miesiąca: Msza Święta w int. Wynagradzającej NSPJ o godz. 07.00, Sakrament Pokuty i Pojednania od godz. 17.00 do godz. 17.55.
  • I sobota miesiąca: Msza Święta w int. Wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 08.00 oraz nabożeństwo do NSNMP.
  1. Odwiedziny Chorych wyjątkowo w miesiącu maju w poniedziałek (6.05.) od godz. 09.00.
  2. W piątek, 3 maja, przypada Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, głównej Patronki naszej Ojczyzny. To także kolejna rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja w 1791 roku. Msze Święte w naszej świątyni będą sprawowane jak w każdą niedzielę. Zapraszamy szczególnie na godz. 12.00 na Msze Świętą, aby przez wstawiennictwo Królowej Polski wypraszać Bożą opiekę dla całego naszego narodu, szczególnie dar jedności i wzajemnego szacunku.
  3. W piątek ze względu na przypadającą uroczystość, nie obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  4. W sobotę przypada wspomnienie Świętego Floriana, męczennika, patrona strażaków.
  5. Organizujemy pielgrzymkę samolotową: do Fatimy (Portugalia) w terminie: 23-29.09.2024 r., koszt: 4400 zł + 110 Euro. Zapisy w zakrystii.
  6. Naszą modlitwą i życzliwością otaczamy Solenizantów i Jubilatów tygodnia.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• 29 kwietnia – św. Katarzyna ze Sieny, dziewica, doktor Kościoła i patronka Europy.
  • 1 maja – św. Józef, ziemski opiekun Pana Jezusa, którego w tym dniu czcimy jako patrona i orędownika pracujących i poszukujących pracy.
  • 2 maja – św. Atanazy Wielki z Aleksandrii, biskup i doktor Kościoła,

NAJŚWIĘTSZYM SERCOM JEZUSA I MARYI