Oktawa Małżeńska 2019

Oktawa Małżeńska 2019
26 maja – 2 czerwca

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie POM-logo-2-1024x1005.jpg

Pragniemy zaprosić małżeństwa – bez względu na staż małżeński! – na trzecią edycję Parafialnej Oktawy Małżeńskiej, której myślą przewodnią będzie „Prawda fundamentem małżeństwa”. A oto program tegorocznej Oktawy Małżeńskiej:

  • 26 maja (niedziela), godz.12.00 – uroczyste rozpoczęcie Oktawy Małżeńskiej Mszą Świętą pod przewodnictwem Jego Ekscelencji Ojca Biskupa Jacka Kicińskiego; podczas Eucharystii nastąpi odnowienie przyrzeczeń małżeńskich oraz udzielenie Sakramentu Bierzmowania
  • 27 maja (poniedziałek), godz.18.00 – Msza Święta oraz prelekcja pani Małgorzaty Kramarz (terapeuty z wieloletnim doświadczeniem) pt. „Cała prawda o teściowej”
  • 28 maja (wtorek), godz.18.00 – Msza Święta, a zaraz potem Wieczór Randkowy czyli romantyczna kolacja dla par małżeńskich przygotowana w budynku nowego domu parafialnego – obowiązują zapisy w zakrystii (od 19.05)
  • 29 maja (środa), godz.18.00 – Msza Święta oraz świadectwo państwa Ludmiły i Władysława Puzanowskich (małżonków z wieloletnim stażem, rodziców dziewięciorga dzieci i założycieli Wspólnoty Duży Dom) pt. „Wierność we wspólnocie życia”
  • 30 maja (czwartek), godz. 18.00 – Msza Święta oraz prelekcja pani profesor Marii Straś-Romanowskiej pt. „Piękno dojrzałego małżeństwa – o przeżywaniu małżeństwa w wieku senioralnym
  • 31 maja (piątek), godz. 18.00 – Msza Święta oraz słowo O.Wojciecha Bartnickiego pt.„Prawda o sobie, prawda o nas”;
    tego dnia po Eucharystii zacznie się całonocne czuwanie małżeństw przy Najświętszym Sakramencie, które potrwa do godz. 7.00 w sobotę – listy do wpisywania się na adorację będą wyłożone na stoliku przy tylnych ławkach kościoła
  • 1 czerwca (sobota), godz.18.00 – Msza Święta a po niej spotkanie przy grillu z panem Krzysztofem Wiatrowskim (byłym komandosem, sportowcem ekstremalnym, przedsiębiorcą, a przede wszystkim mężem i ojcem). Temat spotkania to „Rodzina na zakrętach życia”
  • 2 czerwca (niedziela) – zakończenie Parafialnej Oktawy Małżeńskiej odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich podczas każdej Mszy Świętej.

Od niedzieli 19 maja będzie możliwe także złożenie karteczek z prośbą o modlitwę w intencji konkretnych małżeństw. Takie karteczki będzie można wrzucić do pudełka postawionego przy ołtarzu Św. Józefa. W dniu rozpoczęcia Oktawy intencje te będą losowane przez parafian a małżeństwa w nich wymienione będą otoczone szczególną modlitwą na czas trwania Oktawy.

Na ścianie lewej nawy kościoła będzie powieszony kalendarz rocznic zawarcia Sakramentu Małżeństwa. Będą w nim widniały daty ślubów wpisane w poprzednich latach. Zapraszamy do wpisywania się do kalendarza tych, których jeszcze tam nie ma. Dzięki temu znajomi i przyjaciele będą mogli przypomnieć sobie, kiedy jest ten szczególny dla Was dzień, a wspólnota parafialna będzie Was wspominała podczas modlitwy wiernych w dniu rocznicy Waszego ślubu.

W przygotowaniu jeszcze jedna niespodzianka. Szczegóły już wkrótce 🙂