V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 17.03.2024 r.

1. W piątą niedzielę czasu paschalnego przygotowania, zmienia się charakter tego okresu na bardziej pasyjny, co ukaże nam liturgia najbliższych dni, a ponadto podtrzymywany w naszej ojczyźnie zwyczaj zasłaniania krzyży.
  2. Uroczystości pogrzebowe śp. Księdza Arcybiskupa Seniora Mariana Gołębiewskiego, rozpoczną się w niedzielę 17 marca br. Mszą Świętą o godz. 18.30 w katedrze pw. św. Jana Chrzciciela we Wrocławiu. W poniedziałek 18 marca br. o godz. 11.00 w katedrze wrocławskiej zostanie odprawiona Msza Święta pogrzebowa. Po Eucharystii trumna z ciałem zmarłego zostanie złożona w krypcie metropolitów wrocławskich.
  3. Od wczoraj trwamy w Nowennie w intencji Ojczyzny. Pragniemy modlić się za wstawiennictwem św. Andrzeja Boboli i bł. ks. Jerzego Popiełuszki – wielkich orędowników Polski. Potrwa ona do 24 marca 2024 roku, czyli przed Dniem Świętości Życia, przypadającym dnia 25 marca.
  4. Dziś zbiórka do puszek na remont wnętrza naszego kościoła.
  5. W okresie Wielkiego Postu: Droga Krzyżowa w piątki dla dzieci o godz. 17.30, a dla dorosłych po Mszy Świętej wieczornej. W Trestnie o godz. 16.00. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 17.15, a w Trestnie o godz. 15.15.
  6. Wspólnota Mieszkańców Mokrego Dworu w okresie Wielkiego Postu serdecznie zaprasza codziennie na godz. 21.37 do wspólnej modlitwy koronką do Miłosierdzia Bożego w intencji kapłanów i naszej Ojczyzny. Miejsce spotkania pod Krzyżem u zbiegu ulic Cmentarnej i Batorego na Mokrym Dworze.
  7. We wtorek 19 marca w Uroczystość św. Józefa, Oblubieńca NMP przypada patronalne święto ks. Arcybiskupa Józefa Kupnego oraz 8 rocz. konsekracji biskupiej o. Jacka Kicińskiego CMF. Pamiętajmy w swoich modlitwach o dostojnych kapłanach.
  8. Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 17.30.
  9. Krąg Biblijny w czwartek po wieczornej Mszy Świętej w salce parafialnej.
  10. Serdecznie zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu ze śpiewami w czwartek od godz. 21.00 do 22.00.
  11. Zbiórka Służby Liturgicznej w sobotę o godz. 12.00.
  12. Za tydzień przypada Niedziela Palmowa. Będziemy wspominać uroczysty wjazd Chrystusa Pana do Jerozolimy. Błogosławieństwo palm na każdej Mszy Świętej.
  13. W niedzielę palmową za tydzień zapraszamy do naszego kościoła na Koncert Wielkopostny, który rozpoczniemy o godz. 19.00.
  14. Organizujemy pielgrzymki samolotowe: Śladami św. Patryka do Irlandii w terminie: 08-13.07.2024 r., koszt: 4650 zł + 220 Euro oraz do Fatimy (Portugalia) w terminie: 23-29.09.2024 r., koszt: 4400 zł + 110 Euro. Zapisy w zakrystii.
  15. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy otwartości na Boże natchnienia i wzrastania w miłości do Bogu i ludzi.

NAJŚWIĘTSZYM SERCOM JEZUSA I MARYI

CZEŚĆ I CHWAŁA!!!