Niedziela Męki Pańskiej – 05.04.2020 r.

1. Podczas każdej Mszy Świętej może przebywać wewnątrz kościoła jednorazowo maksymalnie do 5 osób. Zachęcamy również do uczestniczenia w Eucharystii na terenie przy kościele.
  2. Zgodnie z postanowieniem władz państwowych i kościelnych, do odwołania, zachęcamy do skorzystania z dyspensy i uczestnictwa we Mszy Świętej za pośrednictwem mediów oraz jednoczenia się z Jezusem Chrystusem poprzez Komunię Świętą Duchową.
  3. W związku z istniejącą sytuacją nie będzie w naszej kościele wyznaczonej godziny spowiedzi przedświątecznej. Zachęcamy do skorzystania z innej drogi pojednania się z Bogiem, poprzez wzbudzenie aktu żalu doskonałego, z równoczesnym podjęciem postanowienia wyznania grzechów przy najbliższej możliwej okazji.
  4. Dzisiejsza niedziela obchodzona jest jako Światowy Dzień Młodzieży.
  5. Każdego dnia o godz. 20.30 zachęcam do odmawiania różańca w swoich rodzinach w intencji ochrony przed chorobami, za osoby posługujące chorym, a także o pokój serc i łaskę nawrócenia.
  6. W Wielki Czwartek we wszystkich parafiach celebrowana jest tylko jedna Msza Święta, zwana Mszą Wieczerzy Pańskiej, na pamiątką ustanowienia przez Chrystusa sakramentów Eucharystii i kapłaństwa. Rozpoczyna ona Triduum Paschalne. Liturgia tej Mszy Świętej w naszym kościele rozpocznie się o godz. 19.00 – Transmisja na żywo na Facebooku parafialnym. Nie będzie adoracji w ciemnicy.
  7. W Wielki Piątek wszystkich obowiązuje post ścisły, polegający na powstrzymaniu się od potraw mięsnych oraz na ograniczeniu ilości posiłków. Tego dnia możemy zjeść trzy posiłki, ale tylko jeden z nich do syta. Wstrzemięźliwość od potraw mięsnych obowiązuje wszystkich od 14. roku życia, bez górnej granicy wieku, natomiast post ilościowy obowiązuje od 18. do rozpoczęcia 60. roku życia. Tego dnia na znak smutku i żałoby nie sprawuje się Eucharystii. Zachęcamy do adoracji krzyża w swoich domach. Na zakończenie liturgii Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do Grobu Pańskiego. Początek wielkopiątkowej liturgii o godz. 19.00 – Transmisja na żywo na Facebooku parafialnym. Nie będzie adoracji w Bożym Grobie.
  8. Nie będzie święcenia pokarmów w Wielką Sobotę. Błogosławieństwa pokarmów należy dokonać podczas świątecznego śniadania w Niedzielę Wielkanocną w domu. Tekst błogosławieństwa jest dostępny na stronie parafialnej.
  9. W sobotni wieczór Wigilia Paschalna w naszym kościele rozpocznie się o godz. 22.00 – Transmisja na żywo na Facebooku parafialnym.
  10. W Niedzielę Uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego Msze Święte będą sprawowane o godz. 07.00, 10.30 (Transmisja na żywo na Facebooku parafialnym), 12.00 i 16.00 w Trestnie.
  11. W zakrystii są do nabycia Paschaliki Wielkanocne: małe – 6 zł., duże – 14 zł.
  12. Bóg zapłać za wszelkie ofiary na cele parafii.
  13. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia życzymy błogosławieństwa Bożego, a zmarłą śp. Marię Gwóźdź z ul. Świątnickiej polecamy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…

Życzymy błogosławionej Niedzieli i dobrego tygodnia