Ogłoszenia parafialne

NIEDZIELA WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO – 21.05.2023 r.

 1. Dziś uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. W Kościele jest obchodzona już od V wieku.
 2. Nabożeństwo majowe codziennie o godz. 17.30.
 3. W dzisiejszą niedzielę na Mszy Świętej o godz. 12.00 będziemy obchodzić nasz Odpust Parafialny ku czci NMP Wspomożycielki Wiernych wraz z rocznicą I Komunii Świętej.
 4. Dziś zbiórka do puszek na remont wnętrza naszego kościoła.
 5. W środę, 24 maja, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych, Patronki Naszego kościoła.
 6. Z inicjatywy papieża Benedykta XVI w najbliższą środę modlimy się też za Kościół w Chinach.
 7. Próba młodzieży bierzmowanej (II rok formacji) odbędzie się w środę o godz. 19.00 w kościele.
 8. Krąg Biblijny w czwartek o godz. 19.00 w salce parafialnej.
 9. W piątek, 26 maja, przypada Dzień Matki. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg przywołał już do siebie.
 10. Sakrament Bierzmowania w naszej parafii odbędzie się za tydzień w niedzielę na Mszy Świętej o godz. 10.30.
 11. W niedzielę, 28 maja, przypada 42. rocznica śmierci Błogosławionego Stefana Wyszyńskiego. Pamiętajmy, że ten Prymas Polski kolejny raz oddał nasz naród w macierzyńską niewolę Maryi.
 12. W przyszłą niedzielę, 28 maja, przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego, tak zwane Zielone Świątki. Warto też pamiętać, że niedziela ta kończy okres Wielkanocy i że to ostatni moment, aby zadośćuczynić przykazaniu kościelnemu nakazującemu spowiedź i Komunię Świętą wielkanocną.
 13. Za tydzień w niedzielę rozpoczęcie Parafialnej Oktawie Małżeńskiej. Serdecznie zapraszamy wszystkich małżonków do udziału w Oktawie. Szczegółowy program na stronie internetowej Parafii oraz w Głosie Serc.
 14. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożych darów oraz opieki Maryi – Wspomożycielki Wiernych.
 15. Miłosierdziu Bożemu polecamy naszych zmarłych Parafin: śp. Mariana Żygadło z ul. Opatowickiej, śp. Stanisława Pierzeckiego z ul. Starodworskiej. Wieczny odpoczynek…

W tym tygodniu patronuje nam:
• 26.05 – św. Filip Nereusz (1515-1595), wychowawca młodzieży i opiekun ludzi chorych, którym poświęcił się bez reszty.

Życzymy błogosławionej Niedzieli i dobrego tygodnia
Sercanie Biali