VII Niedziela Wielkanocna – Wniebowstąpienie Pańskie – 24.05.2020 r.

1. Dziś obchodzimy nasz odpust parafialny NMP Wspomożycielki Wiernych. Maryja po wniebowstąpieniu Chrystusa z Apostołami trwała na modlitwie w oczekiwaniu na Ducha Pocieszyciela. Dlatego właśnie do Niej Kościół uciekał się od początku we wszystkich potrzebach i troskach. I dziś wierzymy, że Maryja jest Szafarką Bożych łask i dba o swoje dzieci. Msza Święta odpustowa o godz. 12.00.
  2. Transmisja dzisiejszej Mszy Świętej na żywo na Parafialnym Facebooku o godz. 10.30 i 12.00.
  3. Z inicjatywy papieża Benedykta XVI dzisiaj modlimy się też za Kościół w Chinach.
  4. Nabożeństwo Majowe codziennie o godz. 17.30. W Trestnie w niedzielę po Mszy Świętej o godz. 16.00 oraz w piątek o godz. 19.00.
  5. We wtorek, 26 maja, obchodzimy Dzień Matki. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg powołał już do siebie. Wszystkich zapraszam na wspólną Eucharystię i modlitwę, podczas której przez wstawiennictwo Najświętszej z wszystkich matek, Maryi, będziemy dziękować Bogu za nasze mamy, za ich dobre serca i ręce, będziemy prosić o potrzebne łaski w ich codziennym życiu.
  6. W czwartek, 28 maja, przypada 39. rocznica śmierci sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego. Pamiętajmy, że Prymas Polski oddał nasz naród w macierzyńską niewolę Maryi. Starajmy się wypełniać jego testament.
  7. W czwartek, 28 maja, przypada 39. rocznica śmierci sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego. Pamiętajmy, że Prymas Polski oddał nasz naród w macierzyńską niewolę Maryi. Starajmy się wypełniać jego testament.
  8. W przyszłą niedzielę, 31 maja, przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego, tzw. Zielone Świątki. Warto też pamiętać, że niedziela ta kończy okres Wielkanocy i że to ostatni moment, aby wypełnić przykazanie kościelne nakazujące spowiedź i Komunię św. wielkanocną. Wigilię tej uroczystości będziemy świętować już w sobotę, 30 maja.
  9. Za tydzień rozpoczynamy IV Parafialną Oktawę Małżeńską pod hasłem „Adoracja Miłości”. Zachęcam do uczestniczenia poprzez kanał „Oktawa Małżeńska” na Youtube.
  10. Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na rzecz parafii.
  11. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia życzymy błogosławieństwa Bożego.
  12. W tym tygodniu patronują nam:
    • 26 V – św. Filip Nereusz (1515-1595), wychowawca młodzieży i opiekun ludzi chorych.
    • 27 V – św. Pawła VI, papieża.
    • 29 V – św. Urszula Ledóchowska (1865-1939), założycielka Zgromadzenia Sióstr Urszulanek Serca Jezusa Konającego, zwanych urszulankami szarymi, wielka wychowawczyni i opiekunka dzieci i młodzieży.

Życzymy błogosławionej Niedzieli i dobrego tygodnia