XX Niedziela Zwykła – 14.08.2022 r.

1. Dziś zbiórka do puszek na remont wnętrza naszego kościoła.
  2. Jutro w poniedziałek, 15 sierpnia, przypada Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze Święte w porządku niedzielnym. Zbiórka do puszek przeznaczona na odbudowę i budowę kościołów w Archidiecezji.
  3. W Polsce ta Uroczystość jest znana i obchodzona jako Święto Matki Bożej Zielnej. Na liturgię do kościoła przynosimy bukiety ziół, kwiatów i warzyw, które zostaną pobłogosławione na każdej Mszy Świętej.
  4. Jutro przypada również kolejna rocznica Bitwy Warszawskiej z 1920 roku, tak zwanego Cudu nad Wisłą. Polacy odnieśli wówczas wielkie zwycięstwo w walce z wojskami bolszewickimi. Ten dzień obchodzony jest także jako Święto Wojska Polskiego.
  5. W środę przypada święto patronalne o. bp. Jacka Kicińskiego CMF. Pamiętajmy w naszych modlitwach o dostojnym solenizancie.
  6. Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 17.30.
  7. Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 17.30.
  8. Za tydzień w niedzielę zbiórka do puszek na potrzeby Metropolitalnego Wyższego Seminarium Duchownego i Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu.
  9. W czasie wakacji (lipiec, sierpień) sprawy kancelarii parafialnej u Duszpasterzy prosimy załatwiać w każdy wtorek po Mszy Świętej wieczornej do godz. 19:30. W czwartki i w soboty dyżur Duszpasterzy w tym okresie jest odwołany. W sprawach nagłych proszę dzwonić pod numer 579436633.
  10. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wzrastania w wierze, nadziei i miłości oraz nieustannego trwania przy Chrystusie i nieustannej opieki Maryi Wniebowziętej.
  11. W tym tygodniu patronują nam:
    • 17 sierpnia – Święty Jacek, (1200-1257), prezbiter, dominikanin, gorliwy misjonarz, wielki czciciel Matki Bożej;
    • 20 sierpnia – Święty Bernard, (1090-1153), opat cysterski z Clairvaux we Francji, doktor Kościoła.

Życzymy błogosławionej Niedzieli i dobrego tygodnia