XXVIII Niedziela Zwykła – 15.10.2017 r.

Poniedziałek, 16.10 – uroczystość św. Jadwigi Śląskiej, Głównej Patronki Śląska i Archidiecezji Wrocławskiej.
Wtorek, 17.10 – wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika.
Środa, 18.10 – święto św. Łukasza Ewangelisty.
Czwartek, 19.10 – wspomnienie dowolne bł. Jerzego Popiełuszki, prezbitera i męczennika.
Piątek, 20.10 – wspomnienie św. Jana Kantego, prezbitera.
Sobota, 21.10 – wspomnienie bł. Jakuba Strzemię, biskupa.

• Członków Róż różańcowych zapraszamy na spotkanie w salce parafialnej dzisiaj (15.10.), o godz. 15.30 z okazji patronalnego święta Róży św. Małgorzaty Marii Alacoque.

• W przeżywanym Roku Fatimskim zachęcamy wszystkich Parafian, a zwłaszcza dzieci i młodzież, do licznego uczestnictwa w nabożeństwach różańcowych odprawianych w naszej świątyni codziennie o godz. 17.15.

• Spotkanie z rodzicami dzieci przygotowujących się do I Komunii św. z kl. IIIa odbędzie się we wtorek, w kancelarii parafialnej, w godz. 15.00-17.00, natomiast z rodzicami dzieci z kl. IIIb w piątek od 15.00-17.00.

• W środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy będzie połączona z nabożeństwem różańcowym.

• Wszystkich pragnących pogłębić swoją wiarę zapraszamy na trzydniowe rekolekcje ewangelizacyjne, które odbędą się w naszej Parafii w dniach 20—22. października br. Spotkania w piątek i sobotę będą się odbywały w salce parafialnej o godz. 18.00, natomiast niedzielna Eucharystia w kościele, o godz. 12.00. Rekolekcje poprowadzi o. Andrzej Smołka SSCC.

• Narzeczonych zapraszamy na nauki przedmałżeńskie w piątki o godz. 20.00 w salce parafialnej.

• Dzisiaj, po każdej Mszy św., w zakrystii możemy złożyć swój podpis pod Inicjatywą obywatelską „Zatrzymaj aborcję”, która dąży do całkowitego zakazu aborcji również ze względu na niepełnosprawność, bądź chorobę dziecka. Zachęcamy do poparcia tej inicjatywy!

• Na bocznych ołtarzach są wyłożone kartki wypominkowe, które prosimy wypełniać wyraźnie pismem drukowanym, podając na kartce nazwę ulicy z numerem. Wypełnione kartki można składać w kancelarii lub zakrystii. Prosimy także o zgłaszanie swoich bliskich zmarłych, którzy odeszli do Pana w ciągu ostatniego roku. Będziemy się za nich modlić w Dzień Zaduszny, a po wieczornej Mszy św. 02 listopada wyruszymy z zapalonymi zniczami na cmentarz.

• Zachęcamy do zapoznania się z informacjami Parafialnego Zespołu Caritas w dzisiejszym „Głosie Serc”.

• W ubiegłym tygodniu rozpoczęła się budowa Altany Damiana. Zachęcamy do lektury artykułu p. Dominika Golemy w dzisiejszym „Głosie Serc” przybliżającego ideę oraz sposób realizacji tej inwestycji.

• W ubiegłą niedzielę, w ramach kwesty na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia” zebrano w naszej Parafii 2090 zł, natomiast tydzień wcześniej na pomoc poszkodowanym w wyniku trzęsienia ziemi w Meksyku 1170 zł. Wszystkim Ofiarodawcom składamy serdeczne „Bóg zapłać”!

• Dzisiaj, po wszystkich Mszach św. odbywa się kwesta na parafialny fundusz remontowo-inwestycyjny.

• W przyszłą niedzielę ofiary złożone na tacę będą przeznaczone w części na fundusz solidarności Papieskiego Dzieła Rozkrzewiania Wiary, które wspiera działalność ewangelizacyjną w krajach misyjnych.

• W zakrystii są do nabycia kalendarze archidiecezjalne na rok 2018 w cenie 8 zł.

• W ubiegłą niedzielę sakrament chrztu św. przyjęli: Mateusz Krzysztof Trybucki, Oliwia Mitera oraz Michał i Filip Wirkijowscy.

• W minionym tygodniu odszedł do Pana śp. Jan Chodziński. Wieczny odpoczynek…