III Niedziela Zwykła – 23.01.2022 r.

1. Dziś trzecia niedziela zwykła w roku kościelnym, z inicjatywy papieża Franciszka od 2019 roku obchodzona jako Niedziela Słowa Bożego. To szczególne zaproszenie, aby odkrywać tajemnicę Boga przez lekturę Pisma Świętego.
  2. Dziś gościmy w naszej Parafii Salezjański Wolontariat Misyjny, który będzie zbierał ofiary na klinikę w Sudanie.
  3. We wtorek, 25 stycznia, przypada liturgiczne święto Nawrócenia Świętego Pawła. Kończy ono Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan.
  4. Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 17.30.
  5. W czwartek, 27 stycznia, obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu.
  6. Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 17.30.
  7. Kancelaria Parafialna z dyżurowaniem duszpasterzy we wtorki i czwartki w okresie Wizyty Duszpasterskiej jest nieczynna.
  8. Serdecznie zapraszamy na II Bal Parafialny, który odbędzie się na Strzelnicy 29 stycznia (sobota), rozpoczęcie o godz. 19.30. Koszt 170 zł od osoby. Osoby, które się zapisały proszę o dokonanie wpłaty.
  9. Za tydzień w niedzielę zbiórka do puszek, na potrzeby Zakonów klauzurowych w naszej Archidiecezji.
  10. Serdecznie zapraszamy na koncert kolęd w wykonaniu zespołu Gumowe Szekle pt. „Wigilijna Tęsknota”, który odbędzie się 30 stycznia w niedzielę o godz. 15.30 w naszym kościele.
  11. W przyszłą niedzielę, 30 stycznia, będziemy obchodzili Światowy Dzień Trędowatych.
  12. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy otwartości na Słowo Boga zapisane na kartach Pisma Świętego oraz trwania w bliskości z Chrystusem.
  13. Bożemu Miłosierdziu polecamy śp. Jadwigę Burak z ul. Katowickiej, śp. Ludwikę Rorat z Mokrego Dworu, śp. Stanisławę Czapską z ul. Opolskiej. Wieczny odpoczynek…

W tym tygodniu patronują nam:

• 24 stycznia – Święty Franciszek Salezy (1567-1622), biskup i doktor Kościoła, patron dziennikarzy;
  • 26 stycznia – Święci Biskupi Tymoteusz i Tytus (I w.), bliscy współpracownicy Świętego Pawła Apostoła;
  • 28 stycznia – Święty Tomasz z Akwinu (1225-1274), prezbiter i doktor Kościoła, filozof i teolog chrześcijański.

Życzymy błogosławionej Niedzieli i dobrego tygodnia