XVIII Niedziela Zwykła – 02.08.2020 r.

1. Rozpoczęliśmy sierpień. To miesiąc dla nas szczególny tak pod względem religijnym, jak i historycznym. W tym miesiącu ze wszystkich stron Polski i Europy pielgrzymi zdążają na Jasną Górę. Włączmy się też w wielką modlitwę o trzeźwość naszego narodu.
  2. W dzisiejszą niedzielę przypada odpust Porcjunkuli, związany z postacią Świętego Franciszka z Asyżu. Przypominam, że warunkiem jego uzyskania jest nawiedzenie jakiegokolwiek parafialnego kościoła i odmówienie w nim modlitwy przynajmniej Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo, stan łaski uświęcającej i przyjęcie Komunii św. tego dnia lub w jego pobliżu, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz wyzbycie się przywiązania do grzechu, nawet lekkiego. Odpust ten można uzyskać od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia. Skorzystajmy z tej nadzwyczajnej łaski darowania kar doczesnych za grzechy odpuszczone w sakramencie pojednania, a jeszcze przez nas nienaprawione.
  3. We wtorek, 4 sierpnia, w liturgii wspominamy Świętego Jana Marię Vianneya, patrona proboszczów. Przez jego wstawiennictwo dziękujemy Panu Bogu za dar kapłanów i ich posługę oraz prosimy o liczne i święte powołania kapłańskie także z naszej wspólnoty parafialnej.
  4. W czwartek, 6 sierpnia, przypada święto Przemienienia Pańskiego. To święto radości i nadziei, że przyjdzie czas, kiedy Pan odmieni nas wszystkich.
  5. Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej pomocy w środę o godz. 17.30.
  6. Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 17.30.
  7. W tym tygodniu przypada:
    • I środa miesiąca: Nabożeństw do św. Józefa o godz. 17.30. Zmiana tajemnicy Różańcowych po Mszy Świętej o godz. 18.00.
    • I czwartek miesiąca: Nabożeństwo o nowe powołania kapłańskie, zakonne i misyjne o godz. 17.30. Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 21.00 do 22.00.
    • I piątek miesiąca: Msza Święta w int. Wynagradzającej NSPJ o godz. 08.00, wizyta u chorych, którzy potwierdzili przyjęcie kapłana od godz. 09.00, Sakrament Pokuty i Pojednania od godz. 17.00 do godz. 17.30.
  8. W czasie wakacji (lipiec, sierpień) sprawy kancelarii parafialnej u Duszpasterzy prosimy załatwiać w każdy wtorek po Mszy Świętej wieczornej do godz. 19:30. Od 03.08 do 23.08 Kancelaria nieczynna. W sprawach nagłych proszę dzwonić pod numer tel. 579436633.
  9. Poradnia Rodzinna przystąpiła do projektu pt. „Mama córce – kobieta kobietce” mającego na celu przygotować mamy dziewczynek wchodzących w okres pokwitania w tematykę dojrzewania i płodności. Projekt jest sfinansowany przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014-2020 i udział w nim jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona. Zainteresowane udziałem mamy odsyłamy do informacji na stronie Poradni Rodzinnej lub do Głosu Serc.
  10. Za tydzień w niedzielę taca przeznaczona na Seminarium Duchowne we Wrocławiu.
  11. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia życzymy błogosławieństwa Bożego.
    W tym tygodniu patronujE nam:
    • 8 VIII – św. Dominik (ok. 1170-1221), prezbiter, założyciel Zakonu Kaznodziejskiego – dominikanów.

Życzymy błogosławionej Niedzieli i dobrego tygodnia