VII Niedziela Zwykła – 23.02.2020 r.

1. Dzisiaj rozpoczynamy w Kościele w Polsce 53. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu.
  2. Dziś zbiórka do puszek na ogrzewanie w naszym kościele.
  3. 26 lutego przypada środa popielcowa. Msze Święte tego dnia w naszym kościele o godz.: 08.00, 18.00 i 19.30 oraz o godz. 16.00 w Trestnie.
  4. Zewnętrznym znakiem naszego wejścia na drogę pokuty i nawrócenia jest posypanie głowy popiołem. W kulturze Izraela ten gest był wyrazem wielkiego smutku, żałoby i pokuty. Zatem Wielki Post – czas pokuty, postu, wyrzeczeń i modlitwy – ma służyć naszemu nawróceniu, ma przygotować nasze serca na owocne przeżycie radosnych świąt Zmartwychwstania Pańskiego.
  5. W Popielec obowiązuje post ścisły, polegający na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i spożyciu jednego posiłku do syta w ciągu dnia. Pozostałe posiłki należy ograniczyć co do ilości. Post obowiązuje wszystkich pomiędzy 18. a 60. rokiem życia. Pozostałych wiernych zachęcamy także do czynnego włączenia się w ten wielki akt pokutny, na miarę ich możliwości. Przypominam, że wszystkich od 14. roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Przypominam też, że Wielki Post jest tzw. czasem zakazanym dla wesel, zabaw i dyskotek.
  6. Od Środy Popielcowej do pierwszej niedzieli Wielkiego Postu włącznie będą trwać Kwartalne dni modlitw o ducha pokuty. Wielki Post powinien być naznaczony naszą ścisłą współpracą z Panem Bogiem, który „daje nam siłę zaczynania od nowa” (KKK nr 1432).
  7. Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 17.30.
  8. Spotkanie kandydatów do bierzmowania oraz Młodzieży Sercańskiej w Czwartek o godz. 19.00 w salce parafialnej.
  9. W okresie Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa pasyjne: Droga Krzyżowa w piątki dla dzieci o godz. 17.30, a dla dorosłych po Mszy Świętej wieczornej ok. 18.40. W Trestnie o godz. 16.00. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 17.15, a w Trestnie o godz. 15.15.
  10. Organizujemy Pielgrzymkę Religijno-Pokutną Samolotową m.in. do Fatimy i Santiago de Compostella w dniach 28.09-07.10.2020 r. Koszt 4150 zł/os + 150 Euro. Zapisy w zakrystii
  11. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia życzymy błogosławieństwa Bożego.

Życzymy błogosławionej Niedzieli i dobrego tygodnia