XXV Niedziela Zwykła – 19.09.2021 r.

1. W dzisiejszą niedzielę zapraszam Dzieci, które przyjęły w zeszłym roku pierwszy raz Komunię Świętą na Msze Świętą o godz. 10.30.
2. Dziś Dzień Środków Społecznego Przekazu. Módlmy się za tych, którzy są odpowiedzialni za przekaz prawdy i faktów. Zbiórka do puszek na Radio Rodzina i TV Rodzina.
3. We wtorek wspominamy św. Mateusza Apostoła. W tym dniu swoje imieniny obchodzi o. Mateusz, pamiętajmy w sowich modlitwach o dostojnym solenizancie.
4. Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 17.30.
5. Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 17.30.
6. Spotkanie Młodzieży klas 7, którzy rozpoczynają formację przed przyjęciem Sakramentu Bierzmowania odbędzie się 24 września (piątek) o godz. 19.00 w kościele.
7. Wyjazd Pielgrzymów na Jasną Górę w sobotę 25 września o godz. 06.00. Autokar będzie podstawiony o godz. 05.45.
8. Spotkanie Rodziców Dzieci, które przyjmą w przyszłym roku I Komunię Świętą, odbędzie się za tydzień w niedzielę 26 września po Mszy Świętej o godz. 12.00 w kościele.
9. Za tydzień w niedzielę przypada Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy.
10. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień a śp. Jana Kucharskiego z ul. Wadowickiej, śp. Wiktorię Podlejską z ul. Ksiąskiej, śp. Jacka Górskiego z ul. Katowickiej, którego pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o godz. 12.00, polecamy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…
W tym tygodniu patronują nam:
• 20 września – święci męczennicy Andrzej Kim Taegon (1821-1846), prezbiter, Paweł Chong Hasang (1795-1839) i Towarzysze, pierwsi męczennicy koreańscy;
• 21 września – św. Mateusz (†ok. 60), apostoł i ewangelista;
• 23 września – św. Pio z Pietrelciny (1887-1968), prezbiter, stygmatyk, mistyk, czciciel Eucharystii i Matki Bożej.

Życzymy błogosławionej Niedzieli i dobrego tygodnia