V Niedziela Wielkanocna – 19.05.2019 r.

Piątek, 24.05 – uroczystość Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych (odpust parafialny).

• Przez cały miesiąc maj zapraszamy na nabożeństwa majowe o godz. 17.30. W środę nabożeństwo będzie połączone z nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, natomiast w piątek wyjątkowo po Mszy św. o godz. 18.00.

• Próby dla kandydatów do bierzmowania odbędą się: we wtorek o godz. 19.00 razem z rodzicami i świadkami oraz w piątek, o godz. 19.30 – sami kandydaci. Spowiedź przed bierzmowaniem dla kandydatów, ich rodziców i świadków – w sobotę o godz. 11.30.

• Od czwartku do soboty na wieczornych Mszach św. będziemy przeżywali Triduum ku czci Patronki naszej Parafii – NMP Wspomożycielki Wiernych.

• W uroczystość odpustową Msze św. będą sprawowane o godz. 7.00, 12.00 i 18.00. Głównej Mszy św. o godz. 18.00 będzie przewodniczył były wikariusz naszej Parafii – o. Wojciech Bartnicki SSCC. W tym dniu na terenie Parafii nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

• Pary małżeńskie zapraszamy do udziału w 3. Parafialnej Oktawie Małżeńskiej, która odbędzie się w dniach 26.05-02.06. br. Plan Oktawy w „Głosie Serc”. Od dzisiaj małżeństwa mogą się zapisywać w zakrystii na Wieczór Randkowy z kolacją przy świecach, który odbędzie się 28. maja, we wtorek, po Mszy wieczornej. Jest tylko 8 miejsc, więc chętnych prosimy o nie zwlekanie z zapisami.

• Małżeństwa, które chcą być otoczone szczególną modlitwą w trakcie trwania Oktawy Małżeńskiej, są proszone o wypełnienie karteczek znajdujących się na bocznym ołtarzu św. Józefa. Po ich wypełnieniu prosimy wrzucać je do pudełka stojącego obok. Zachęcamy również do włączenia się w całonocną adorację Najświętszego Sakramentu z piątku na sobotę (31.05/01.06). Lista adoracyjna jest wyłożona w przedsionku kościoła.

• W przyszłą niedzielę, na Mszy św. o godz. 12.00, będziemy gościli w naszej Parafii J. E. Ks. Bp. Jacka Kicińskiego CMF – biskupa pomocniczego Archidiecezji Wrocławskiej, który odprawi uroczystą Eucharystię połączoną z udzieleniem sakramentu bierzmowania oraz odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich.

• W ubiegłą niedzielę w ramach kwesty na fundusz remontowo-inwestycyjny zebrano 1757 zł. Serdecznie dziękujemy wszystkim wspierającym duchowo i materialnie naszą Parafię w podejmowanych przedsięwzięciach. Indywidualne ofiary, jak również szczegółowe podziękowania dla wszystkich, którzy pomogli zorganizować 18. Festyn parafialny „Damian dziś” są zamieszczone w dzisiejszym „Głosie Serc”.

• Poradnia Rodzinna organizuje warsztaty obserwacji i rozpoznawania płodności, kierowane do osób pragnących lepiej zrozumieć swój organizm, jak i do małżeństw. Warsztaty odbędą się 24. maja o godz.19.00. Więcej szczegółów w gablocie i na parafialnej stronie internetowej.

• Rada Osiedla „Księże” informuje, że najbliższy dyżur naszego Dzielnicowego odbędzie się 22. maja w godz. 12.00-13.00 w siedzibie Spółdzielni Mieszkaniowej przy ul. Tarnogórskiej 1.