I Niedziela Adwentu – 27.11.2022 r.

1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski. Upłynie on pod hasłem: „Wierzę w Kościół Chrystusowy”. Kościół jest bowiem wielkim darem dla nas, dla tych, którzy uwierzyli w Chrystusa. Jest wspólnym podążaniem za Chrystusem do domu Ojca. W tej drodze w Kościele mamy do dyspozycji pełnię środków zbawczych, łaskę i prawdę. Tym bardziej powinniśmy dobrze zrozumieć często powtarzaną w Credo prawdę: Wierzę w jeden, święty, powszechny i apostolski Kościół…
  2. Jednocześnie pierwszymi nieszporami dzisiejszej niedzieli weszliśmy w liturgiczny okres Adwentu, który jest radosnym oczekiwaniem na przyjście Pana.
  3. Dziś rozpoczęliśmy święty czas Rekolekcji Adwentowych, które trwać będą do środy. Witamy serdecznie Rekolekcjonistę ks. Jan Wojtczaka z Ustki. Szczegółowy program dostępny jest w gablocie, w Głosie Serc i na stronie internetowej parafii.
  4. Dziś zbiórka do puszek na budowę nowych kościołów w archidiecezji.
  5. Msza Święta wotywna o Najświętszej Maryi Pannie, tzw. Roraty będzie sprawowana od poniedziałku do piątku o godz. 18.00. Serdecznie zapraszam dzieci, młodzież i dorosłych z lampionami.
  6. Nabożeństwo wypominkowe w listopadzie codziennie o godz. 17.30.
  7. W środę, 30 listopada, przypada święto Świętego Andrzeja Apostoła. Był pierwszym uczniem powołanym przez Pana Jezusa, rodzonym bratem Świętego Piotra.
  8. W tym tygodniu przypada:
    • I czwartek miesiąca: nabożeństwo w intencji powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych o godz. 17.30. Adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy od godz. 21.00 do 22.00.
    • I piątek miesiąca: Msza Święta w int. Wynagradzającej NSPJ o godz. 08.00, wizyta u chorych od godz. 9.00, Sakrament Pokuty i Pojednania od godz. 17.00 do godz. 17.55, Nabożeństwo do NSPJ o godz. 17.30.
    • I sobota miesiąca: Msza Święta w int. Wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 08.00, oraz nabożeństwo do NSNMP.
  9. W sobotę 3 grudnia przypada w naszej Parafii Adoracja Najświętszego Sakramentu. Rozpoczęcie wystawienia po Mszy Świętej o godz. 08.00 do godz. 17.50. Lista Adoracyjna wyznaczonych ulic jest wywieszona w gablotach, Głosie Serc i na stronie parafii.
  10. W przyszłą niedzielę, 4 grudnia, która przykrywa liturgiczne wspomnienie Świętej Barbary, obchodzimy Dzień Modlitw w Intencji Bezrobotnych.
  11. Za tydzień w niedzielę zbiórka do puszek na wsparcie Zespołu Pomocy Kościołowi na Wschodzie.
  12. W zakrystii są do nabycia poświęcone opłatki oraz świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom w cenie 10 zł – mała i 20 zł – duża.
  13. Wszystkim jubilatom i solenizantom życzymy obfitości Bożych darów oraz szczególnej opieki Matki Najświętszej.
  14. W tym tygodniu patronują nam:
    • 30 listopada – św. Andrzej Apostoł, brat św. Piotra Apostoła;
    • 3 grudnia – Ś św. Franciszek Ksawery (1506-1552), prezbiter, jezuita, uważany za jednego z największych misjonarzy w dziejach Kościoła.

Życzymy błogosławionej Niedzieli i dobrego tygodnia