XXIV Niedziela Zwykła – 15.09.2019 r.

1. Dzisiaj Kościół katolicki obchodzi Dzień Środków Społecznego Przekazu, który przypomina o roli mediów w kształtowaniu świadomości społecznej. Po każdej Mszy Świętej zbiórka do puszek na Radio Rodzina.
  2. Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 17.30.
  3. W środę przypada wspomnienie św. Stanisława Kostki patrona polskiej młodzieży.
  4. W tym tygodniu w środę, piątek i sobotę przypadają Kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców.
  5. Spotkanie kandydatów do Sakramentu Bierzmowania (klasy 7 i 8) i Młodzieży Sercańskiej w czwartek 19 września o godz. 19.00.
  6. W sobotę przypada święto św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty. W tym dniu pamiętajmy w naszych modlitwach o dostojnym solenizancie o. Mateuszu.
  7. Za tydzień w niedzielę 22 września, procesja ulicami Wrocławia z relikwiami św. Stanisława, biskupa i męczennika i św. Doroty. Rozpoczęcie Mszą Świętą w bazylice pw. Św. Elżbiety o godz. 16.00.
  8. Spotkanie Rodziców i Dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii Świętej odbędzie się 27 września w piątek, rozpoczęcie Mszą Świętą o godz. 18.00.
  9. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia życzymy błogosławieństwa Bożego.

W tym tygodniu wspominamy:
16.09 – św. męczenników Korneliusza i Cypriana
18.09 – św. Stanisława Kostki
20.09 – św. męczenników Andrzeja Kim Taegon, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy
21.09 – św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty

Życzymy błogosławionej Niedzieli i dobrego tygodnia