Ogłoszenia parafialne

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 26.03.2023 r.

 1. Od dzisiejszej – piątej niedzieli Wielkiego Postu zmienia się charakter tego okresu liturgicznego. Teraz Wielki Post nabiera charakteru pasyjnego. Od dziś w kościele zasłaniamy wszystkie krzyże. Skupimy się na rozważaniu męki Pańskiej.
 2. W okresie Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa pasyjne: Droga Krzyżowa w piątki dla dzieci o godz. 17.30, a dla dorosłych po Mszy Świętej wieczornej. W Trestnie o godz. 16.00. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 17.15, w Trestnie o godz. 15.15.
 3. Wspólnota Mieszkańców Mokrego Dworu jak co roku w okresie Wielkiego Postu serdecznie zaprasza codziennie na godz. 21.37 do wspólnej modlitwy koronką do Miłosierdzia Bożego w intencji kapłanów. Miejsce spotkania pod Krzyżem u zbiegu ulic Cmentarnej i Batorego na Mokrym Dworze.
 4. Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 17.30.
 5. Spotkanie Kręgu Biblijnego w czwartek o godz. 19.00 w salce parafialnej.
 6. W tym tygodniu przypada:
  ◦ I sobota miesiąca: Msza Święta w int. Wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 08.00, oraz nabożeństwo do NSNMP.
 7. W sobotę 1 kwietnia w Katedrze Wrocławskiej na Mszy Święta o godz. 11.00 Ksiądz Arcybiskup Józef Kupny, będzie dziękował za 40 lat święceń kapłańskich. Serdecznie zapraszamy do udziału w tej Mszy św. przedstawicieli wspólnot, ruchów i kościelnych grup oraz przedstawicieli Rad Parafialnych. Szczególnie zapraszamy wiernych ze wspólnot Margaretkowych oraz apostolatu Dwunastka.
 8. Za tydzień przypada Niedziela Palmowa. Będziemy wspominać uroczysty wjazd Chrystusa Pana do Jerozolimy. Błogosławieństwo palm na każdej Mszy Świętej.
 9. W niedzielę za tydzień przy naszym kościele odbędzie się kiermasz charytatywny na rzecz chorej Jagody.
 10. Stowarzyszenie Apostołów Miłosierdzia zaprasza na Wieczór Uwielbienia Miłosierdzia Bożego, które odbędzie się 14 kwietnia br., o godz. 18.00 we Wrocławiu na Ostrowie Tumskim, ul. Kard. Kominka 3/5, przewidziana jest wspólna modlitwa i posiłek,  dlatego prosimy o mailowe zgłoszenie swojej obecności do 10 kwietnia br. na adres: kontakt@apostolowie-milosierdzia.pl 
 11. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy doświadczenia bliskości Boga i Jego zbawczej mocy oraz opieki Matki Najświętszej.
 12. Bożemu Miłosierdziu polecamy naszą Parafiankę śp. Salomeę Hyża z ul. Świątnickiej. Wieczny odpoczynek…

Życzymy błogosławionej Niedzieli i dobrego tygodnia
Sercanie Biali