Oktawa Małżeńska 2021

W tym roku świętujemy 5-ciolecie Oktawy Małżeńskiej w naszej parafii.
Tematem przewodnim będzie „Idźcie i nauczajcie”.

Plan wydarzeń

30 maja Niedziela
12:00 Msza święta na rozpoczęcie 5. Parafialnej Oktawy Małżeńskiej – O. Prowincjał Wojciech Kotowski SSCC
31 maja Poniedziałek
18:00 Msza święta – Słowo Boże- O. Emilian Gołąbek OFM
1 czerwca Wtorek
18:00 Msza święta – Słowo Boże- ks. Piotr Wiśniowski (EWTN)
2 czerwca Środa
18:00 Msza święta – Słowo Boże- O. Tomasz Pawlukowski SSCC
3 czerwca Czwartek – Boże Ciało
przygotowanie jednego z ołtarzy przez małżeństwa
4 czerwca Piątek
18:00 Msza święta – Słowo Boże – O. Wojciech Bartnicki SSCC;
całonocna małżeńska adoracja Pana Jezusa w Przenajświętszym Sakramencie 19:00 (pt)- 8:00 (sob)
5 czerwca Sobota
18:00 Msza święta – Słowo Boże- ks. Jakub Bartczak;
spotkanie przy grillu lub w salce ( w miarę możliwości pogodowych) ok. 19:00
6 czerwca Niedziela
Odnowienie przyrzeczeń małżeńskich na każdej Mszy świętej 7:00, 9:00, 10:30, 12:00, 18:00

A ponadto:

Konkurs pt.
„Portret moich rodziców”

1.Konkurs ma charakter literacko –plastyczny, czyli portrety rodziców mogą być malowane pędzlem lub słowem, może to być rysunek lub wiersz, grafika albo krótkie opowiadanie.

2. Konkurs jest adresowany do WSZYSTKICH, wszak wszyscy mamy rodziców:)

Zobacz obraz źródłowy

3. Prace w formacie A4 proszę przynieść do zakrystii do dnia 30 maja. Na odwrocie pracy proszę podać imię, nazwisko, wiek i kontakt do autora (telefon / e-mail).
4. Ogłoszenie wyników w dniu 6 czerwca (w ogłoszeniach parafialnych); wręczenie nagród podczas ogłoszeń parafialnych na Mszy świętej o 12:00. (lub indywidualny odbiór nagród w późniejszym terminie)
5. Najciekawsze prace zostaną wyeksponowane oraz opublikowane na łamach Głosu Serc oraz na stronie internetowej parafii. Trzy prace zostaną ponadto dodatkowo
nagrodzone.
Serdecznie zapraszamy do udziału

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie holding-hands-752878_1920-1024x586.jpg
Akcja „Małżeństo-Małżeństwu”. Na bocznym ołtarzu (przy Św. Józefie) jest pudełko, do którego można wrzucać karteczki z prośbą o modlitwę za konkretne małżeństwo. W pierwszym dniu Oktawy karteczki będą losowane przez małżeństwa,które na czas ośmiu dni szczególnie przygarną w modlitwie powierzone im na karteczkach osoby.
Logo Pizza Ciao Ciao Wrocław
Pizzeria Ciao Ciao przy ul.Tarnogórskiej 1
przez cały czas trwania Oktawy
oferuje 10% zniżkę na hasło „Oktawa Małżeńska”

————————————————————–

Czy można służyć (z) pasją?

Czeka Was piękne świadectwo Katarzyny i Stanisława Młynarskich – małżonków, których łączy miłość, rodzicielstwo i … wspólna pasja. TUTAJ jest ich świadectwo do obejrzenia w dowolnym, pasującym Wam momencie:)

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie kasia-kol-1500x1000-4-683x1024.jpg

————————————————————–

Obrazek posiada pusty atrybut alt; plik o nazwie calendar-2764200_1920-1024x683.jpg
Na ścianie lewej nawy kościoła zagościł już zaktualizowany Kalendarz Rocznic Ślubów – zachęcamy do dopisywania się do niego – dokładamy starań, aby wpisane małżeństwa były wspominane w modlitwie wiernych podczas Eucharystii w dniu rocznicy Waszego ślubu.
Zobacz obraz źródłowy
Kwiaciarnia na rogu ul. Katowickiej i Opolskiej
przez cały czas trwania Oktawy oferuje zniżkę dla mężów na hasło „Poproszę kwiaty dla mojej ukochanej żony” 🙂