Ogłoszenia parafialne na XXI Niedzielę Zwykłą – 22.08.2021 r.

1. Dziś zbiórka do puszek na WSD we Wrocławiu.
  2. Jutro przypadnie smutna rocznica podpisania paktu Ribbentrop – Mołotow. Dzień 23 sierpnia w 2008 r. został ustanowiony Europejskim Dniem Pamięci Ofiar Stalinizmu i Nazizmu, obchodzony po raz pierwszy publicznie w 2011 r. w Warszawie. Pamiętajmy w modlitwie nie tylko o tych, którzy zginęli w sowieckich łagrach i niemieckich nazistowskich obozach koncentracyjnych, lecz także o tych, którzy opowiedzieli się za Bogiem i dlatego oddali zdrowie i życie w obronie godności i praw człowieka.
  3. Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 17.30.
  4. W czwartek 26 sierpnia Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Św. Jan Paweł II na Jasnej Górze powtarzał, że tu bije serce narodu.
  5. Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 17.30.
  6. Na 5 września w niedzielę planowana jest Wizytacja w naszej parafii ks. bp. Jacka Kicińskiego CMF połączona z Sakramentem Bierzmowania. Spotkanie kandydatów do bierzmowania, którzy odbyli formację dwuletnią odbędzie się 30 sierpnia o godz. 19.00 w kościele.
  7. Kancelaria Parafialna w okresie wakacyjnym z dyżurowaniem Duszpasterzy czynna w każdy wtorek po Mszy Świętej wieczornej do godz. 19:30. W sprawach nagłych proszę dzwonić pod numer 579436633.
  8. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień a śp. Helenę Szumilas z ul. Świątnickiej, polecamy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…

W tym tygodniu patronują nam:

• 24 sierpnia – św. Bartłomiej (†ok. 70), apostoł
• 27 sierpnia – św. Monika (ok. 332-387), matka św. Augustyna, wzór matki modlącej się o nawrócenie syna;
• 28 sierpnia – św. Augustyn (354-430), biskup i doktor Kościoła.