Niedziela Zesłania Ducha Świętego – 23.05.2021 r.

1.  Przeżywamy dziś uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Dziś za uroczyste odśpiewanie hymnu O stworzycielu, Duchu, przyjdź oraz po wypełnieniu pozostałych warunków możemy zyskać odpust zupełny.
  2. Dziś uroczysta Msza Święta odpustowa ku Czci NMP Wspomożycielki Wiernych o godz. 12.00. Głównym Celebransem będzie o. Jordan Staffa OFM, który wygłosi do nas Słowo Boże.
  3. Nabożeństwo majowe codziennie o godz. 17.30.
  4. Jutro będziemy obchodzili święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła. To również dzień modlitw Kościoła powszechnego za Kościół w Chinach.
  5. W środę 26 maja – Dzień Matki. To dzięki matkom żyjemy, to one troszczyły się, i stale troszczą, o nas, z ojcami kształtują naszą osobowość. Na Mszach Świętych tego dnia w sposób szczególny będziemy otaczać modlitwą wszystkie matki naszej parafii i prosić, by w zdrowiu, radości i pokoju serc wypełniały niezwykłą misję miłości wobec każdego człowieka, dzięki której człowiek nigdy nie pogubi się we współczesnym świecie.
  6. W czwartek 27 maja pragniemy uczcić Chrystusa, najwyższego i wiecznego Kapłana, jedynego pośrednika u Ojca. Tego dnia będziemy się modlić o uświęcenie tych, których Chrystus zaprosił do kapłańskiej wspólnoty ze sobą przez sakrament święceń.
  7. Zbiórka LSO w sobotę o godz. 10.00.
  8. Od 30 maja (niedziela) przez osiem najbliższych dni zapraszamy wszystkich małżonków do udziału w Parafialnej Oktawie Małżeńskiej. Szczegółowy program na stronie internetowej Parafii, a dodatkowe informacje w „Głosie Serc”.
  9. Od czwartku 3 czerwca, czyli w uroczystość Bożego Ciała rozpoczynamy 24 godzinną ADORACJĘ Najświętszego Sakramentu wszystkich parafii w Archidiecezji, w okresie oktawy Bożego Ciała. Adorację zakończymy we wszystkich dekanatach w czwartek 10 czerwca. W naszej parafii rozpoczniemy Adorację 6 czerwca (niedziela) po Mszy Świętej o godz. 18.00 i zakończymy 7 czerwca (poniedziałek) Eucharystią o godz. 18.00.
  10. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień a śp. Irenę Lato-Węglowską z ul. Świątnickiej, polecamy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…
    W tym tygodniu patronują nam:
    • środa 26 maja – św. Filip Nereusz (1515-1595), prezbiter, wychowawca młodzieży, opiekun ludzi chorych;
    • sobota 29 maja – św. Urszula Ledóchowska (1865-1939), dziewica, wychowawczyni i opiekunka dzieci i młodzieży, założycielka Zgromadzenia Sióstr Urszulanek Serca Jezusa Konającego, zwane urszulankami szarymi.