Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – 04.04.2021 r.

Kochani Parafianie i Goście!

Zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa napełniło radością nie tylko kobiety przybyłe do grobu i apostołów, lecz także wszystkich, do których dotarła wiadomość o nim. Po misterium Świętego Triduum, po opuszczeniu, wyszydzeniu, cierpieniu i śmierci nastaje nowy czas nadziei.

Z perspektywy Zmartwychwstania życie człowieka wygląda inaczej. Nauczmy się tak na nie patrzeć.
Chrystus Pan Zmartwychwstał – i my zmartwychwstaniemy! Niechaj ta nadzieja będzie w nas źródłem radości i pokoju, niech porządkuje naszą codzienność, abyśmy każdego dnia stawali się niezwykłymi świadkami Zmartwychwstania. Jezus żyje! Dzielmy się tą radością z najbliższymi i ze wszystkimi, których Pan z nami spotka.

Pokoju serca, radości rozpromieniającej każdy dzień, nadziei, która nigdy nie gaśnie – z całego serca wam życzymy.

1. Pragnę bardzo serdecznie podziękować wszystkim, dzięki którym tak pięknie przeżyliśmy Święte Triduum Paschalne. Współbraciom za posługę w tych dniach, szczególnie w konfesjonale. Siostrom zakonnym, panu organiście oraz tym, którzy przygotowali ołtarz adoracji, grób Pański, posprzątali kościół i przystroili go kwiatami i LSO. Niech Zmartwychwstały spotka Was na drodze waszego życia jak uczniów idących do Emaus.
  2. Zapraszam codziennie do soboty włącznie na godzinę 15.00 na Nowennę przed Świętem Miłosierdzia Bożego.
  3. W Poniedziałek Wielkanocny porządek Mszy Świętych jak w niedzielę. Taca z tego dnia jest przeznaczona potrzeby Wrocławskiego Seminarium i PWT
  4. Nabożeństwo do św. Józefa w środę o godz. 17.30. Po Mszy Świętej zmiana Tajemnic Różańcowych.
  5. Spotkanie Rodziców dzieci Komunijnych w niedzielę 11 kwietnia po Mszy Świętej o godz. 12.00.
  6. Za tydzień w niedzielę zbiórka do puszek na remont wnętrza naszego kościoła.
  7. W II niedzielę wielkanocną rozpoczyna się 77 Tydzień Miłosierdzia
  8. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła: śp. Czesława Pawlik z ul. Świątnickiej. Wieczny odpoczynek…