II Niedziela Wielkanocna Miłosierdzia Bożego – 11.04.2021 r.

1. Druga niedziela Wielkanocy jest obchodzona jako Niedziela Miłosierdzia Bożego. Pan Jezus dał grzesznikom święto Miłosierdzia jako ostatnią deskę ratunku. Z dobrze odprawioną spowiedzią i Komunią Świętą, przyjętą w tym dniu, jest związana obietnica zupełnego odpuszczenia win i kar.
  2. O godz. 15.00, w godzinie miłosierdzia, zapraszam do wspólnej modlitwy Koronką do miłosierdzia Bożego. Bóg nieustannie nas zaskakuje swoim miłosierdziem, okazywanym nam w przeróżny sposób. Niech nasza modlitwa będzie wyrazem naszej wdzięczności.
  3. Spotkanie Rodziców Dzieci Komunijnych dziś po Mszy Świętej o godz. 12.00.
  4. Dziś zbiórka do puszek na remont wnętrza naszego kościoła.
  5. W środę 14 kwietnia będziemy obchodzili święto Chrztu Polski. Akcja Katolicka wraz z Fundacją SŁOWO zaprasza do świętowania Chrztu Polski przez wywieszenie flagi. – To nie tylko podkreśli wagę tego święta w naszej ojczyźnie, ale też w trudnym czasie pandemii koronawirusa nie pozwoli zapomnieć o naszych chrześcijańskich korzeniach.
  6. Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 17.30.
  7. Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 17.30.
  8. Za tydzień przypada Niedziela Biblijna, która rozpoczyna Tydzień Biblijny.
  9. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.
  10. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odszedł: śp. Krzysztof Bońkowski z ul. Chorzowskiej. Wieczny odpoczynek…