VI Niedziela Zwykła – 14.02.2021 r.

1. Rozpoczynamy dzisiaj 54. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Niech modlitwa i pochylenie się nad tym problemem obudzą wrażliwość naszych serc i pomogą nam wytrwać w trzeźwości.
  2. Wspominamy św. Walentego, patrona ludzi zakochanych, ale także chorych i cierpiących na różne dolegliwości psychiczne. Za jego wstawiennictwem prośmy w intencji zakochanych, by nie mylili zakochania z pożądaniem, oraz o zdrowie dla tych, którzy borykają się z problemami natury psychicznej.
  3. Dziś zbiórka do puszek na remont wnętrza naszego kościoła.
  4. 17 lutego przypada środa popielcowa. Msze Święte tego dnia w naszym kościele o godz.: 08.00, 12.00, 18.00 i 19.30 oraz o godz. 16.00 w Trestnie.
  5. W Popielec obowiązuje post ścisły, polegający na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i spożyciu jednego posiłku do syta w ciągu dnia. Pozostałe posiłki należy ograniczyć co do ilości. Post obowiązuje wszystkich pomiędzy 18. a 60. rokiem życia. Pozostałych wiernych zachęcamy także do czynnego włączenia się w ten wielki akt pokutny, na miarę ich możliwości. Przypominam, że wszystkich od 14. roku życia obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Przypominam też, że Wielki Post jest tzw. czasem zakazanym dla wesel, zabaw i dyskotek.
  6. Nabożeństwo do MB Nieustającej Pomocy w środę o godz. 17.30.
  7. W okresie Wielkiego Postu zapraszamy na nabożeństwa pasyjne: Droga Krzyżowa w piątki dla dzieci o godz. 17.30, a dla dorosłych po Mszy Świętej wieczornej ok. 18.40. W Trestnie o godz. 16.00. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 17.15, a w Trestnie o godz. 15.15.
  8. W pierwszy piątek rozpoczętego Wielkiego Postu modlitwą i postem wynagradzajmy Bogu za grzech wykorzystywania seksualnego małoletnich. To bardzo trudny temat, trzeba więc żarliwej modlitwy o nawrócenie sprawców i uzdrowienie dotkniętych tym doświadczeniem.
  9. Adoracyjna Miejska Droga Krzyżowa rozpocznie się od środy popielcowej i potrwa do wielkiej soboty (3 kwietnia). Na szlaku tej Drogi również wpisany jest nasz kościół jako VI stacja Weronika ociera twarz Jezusowi Chrystusowi.
  10. Za tydzień w niedzielę rozpoczynamy Rekolekcje Wielkopostne, które będzie nam głosił ks. Bogdan Kulik MSF (Misjonarz Świętej Rodziny) z Górki Klasztornej. Szczegółowy program rekolekcji jest wywieszony w gablocie, w Głosie Ser i na stronie parafialnej.
  11. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.
  12. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: śp. Irena Hetmańska z ul. Starodworskiej, śp. Sylwester Krawczyk z ul. Chorzowskiej którego pogrzeb odbędzie się w czwartek o godz. 11.00 na cmentarzu Grabiszyńskim. Wieczny odpoczynek…