X Niedziela Zwykła – 06.06.2021 r.

1. Dziś obchodzimy Dzień Dziękczynienia. Prawdziwym wotum jest Polska wdzięczna Bogu za odzyskaną wolność.
  2. Adorację Najświętszego Sakramentu 24 godzinną w naszej parafii rozpoczniemy 6 czerwca (niedziela) po Mszy Świętej o godz. 18.00 i zakończymy 7 czerwca (poniedziałek) Eucharystią o godz. 18.00. Lista jest wyłożona na stoliku.
  3. Nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa codziennie w czerwcu o godz. 17.30.
  4. Procesja Eucharystyczna w Oktawie Bożego Ciała wokół kościoła po Mszy Świętej wieczornej codziennie do czwartku. Zapraszam dzieci do sypania kwiatów.
  5. Na zakończenie Oktawy Bożego Ciała przynosimy do poświęcenia wianki splecione z pierwszych kwiatów i ziół leczniczych i prosimy Boga, aby swoją wszechmocną opieką otaczał nasze pola, łąki i lasy.
  6. W tym tygodniu przypadają Dni Patronalne Zgromadzenia Najświętszych Serc Jezusa i Maryi (Sercanie Biali):
    • W piątek, 11 czerwca, w kalendarzu liturgicznym przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to też Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Procesja Eucharystyczna wokół kościoła na zakończenie Mszy Świętej wieczornej.
    • W sobotę, 12 czerwca, w liturgii będziemy czcili Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny.
  7. Za tydzień w niedzielę zbiórka do puszek na remont wnętrza naszego kościoła.
  8. W niedzielę, 13 czerwca, przypada w naszej parafii Dzień Fatimski:
    • Godz. 12.00 – Msza Święta w int. Chorych.
    • Po Eucharystii Różaniec oraz Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 19.30.
    • Godz. 19.00 – Nabożeństwo Fatimskie
    • Godz. 19.30 – Msza Święta z procesją wokół kościoła
    Proszę przynieść ze sobą świece.
  9. Mszy Świętej za tydzień w niedzielę o godz. 18.00 nie będzie.
  10. Organizujemy pielgrzymkę autokarową na Warmię: Gietrzwałd, Święta Lipka, Stoczek Klasztorny, Frombork, Braniewo, Owińska. Termin: 26-28 (sobota, niedziela, poniedziałek) czerwca. Koszt: 240 zł. Zapisy w zakrystii.
  11. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy zatroszczyli się o oprawę Uroczystości Bożego Ciała: grupom przygotowującym ołtarze, Kadetom ze szkoły Husarz, Skautkom, dzieciom pierwszokomunijnym i obchodzącym rocznicę Pierwszej Komunii Świętej, szczególnie ich rodzicom, liturgicznej służbie ołtarza, policji, a przede wszystkim Wam, Drodzy, za przystrojone domy i mieszkania, które są wyrazem naszej wiary i miłości do Boga, który żyje dla nas w Najświętszym Sakramencie.
  12. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.
  13. W tym tygodniu patronuje nam:
    • 8 czerwca – św. Jadwiga Królowa (1374-1399), oddana narodowi polskiemu i litewskiemu.