XVII Niedziela Zwykła – 25.07.2021 r.

1. Dziś w niedzielę przypada wspomnienie Świętego Krzysztofa, męczennika z połowy III wieku, patrona kierowców i podróżujących, orędownika w śmiertelnych niebezpieczeństwach. Błogosławieństwo kierowców, samochodów i innych pojazdów po każdej Mszy Świętej. Włączmy się w akcję misyjną 1 grosz za 1 kilometr szczęśliwej jazdy na środki transportu dla misjonarzy. Pamiętajmy jednak, że błogosławieństwo nie zwalnia nas z obowiązku zachowania rozsądku i wyobraźni na drodze.
  2. Zgodnie z zaleceniem Konferencji Episkopatu Polski dziś po Mszach Świętych zbiórka do puszek na rzecz pomocy materialnej dla naszych Braci i Sióstr poszkodowanych w nawałnicach w Polsce, Niemczech, Belgii i Holandii.
  3. W tym tygodniu z racji Rekolekcji Zakonnych i Kapituły Prowincjalnej w Zgromadzeniu Najświętszych Serc Jezusa i Maryi, Kancelaria parafialna będzie nieczynna. W sprawach nagłych proszę dzwonić pod numer tel. +48579436633.
  4. Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 17.30.
  5. Na nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 17.30.
  6. 1 sierpnia będziemy obchodzili 77. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Pamiętajmy o tych, którzy oddali życie za wolność ojczyzny.
  7. W przyszłą niedzielę, 1 sierpnia, przypada odpust Porcjunkuli, związany z osobą Świętego Franciszka z Asyżu. Warunkiem jego uzyskania jest nawiedzenie jakiegokolwiek parafialnego kościoła i odmówienie w nim przynajmniej modlitwy Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo, stan łaski uświęcającej i przyjęcie Komunii Świętej tego dnia lub w jego pobliżu, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz wyzbycie się przywiązania do grzechu, nawet lekkiego. Odpust ten można uzyskać od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia. Skorzystajmy z tej nadzwyczajnej łaski darowania kar doczesnych za grzechy odpuszczone w sakramencie pojednania, a jeszcze przez nas nienaprawione.
  8. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień a śp. Marka Bąka z Mokrego Dworu i śp. Adelę Wawrzyniak z ul. Chorzowskiej polecamy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…
    W tym tygodniu patronują nam:
    • 26 lipca – Święci Joachim i Anna, rodzice Najświętszej Maryi Panny, dziadkowie Pana Jezusa;
    • 29 lipca – św. Marta, siostra Łazarza i Marii;
    • 31 lipca – św. Ignacy Loyola (1491-1556), prezbiter, założyciel Towarzystwa Jezusowego, teolog.