KOMPAS KONFRONTACJI- drugie spotkanie warsztatowe z cyklu „Konfrontacji Małżeńskich” 22.02.2019


Na styczniowym spotkaniu dotykaliśmy sytuacji, w której dochodzi do rezygnacji z trudnej rozmowy na ważny dla nas temat. Zajrzeliśmy do myśli osoby rozważającej konfrontację – do tych myśli, które prowadzą do biernej i pozornie bezpiecznej postawy nie-reagowania w sytuacji przeżywanego przez nią dyskomfortu.

Zobaczyliśmy także zależność między dwoma osobami, z których jedna przekracza granice drugiej, a ta druga zaciskając zęby udaje, że wszystko jest w porządku. Mechanizm jaki się między nimi wytwarza jest błędnym kołem, które nie daje szansy na poprawę relacji i źle rokuje…do czasu aż weźmiemy sprawy w swoje ręce i sami to koło przerwiemy za pomocą KONFRONTACJI.

Trzeba jednak jasno powiedzieć, że konfrontacja między małżonkami nie jest tożsama z walką między nimi. To coś zupełnie w swej istocie odmiennego – to odkrycie swego wnętrza i przeżyć przed drugą, drogą nam osobą. Swoiste revelatio…

Na najbliższym spotkaniu będziemy poznawać kierunki, jakie może przybrać trudna rozmowa – te pożądane i te zgubne. Będziemy się zastanawiać jak zadbać o to, by właściwy kurs konfrontacji został utrzymany i zaprowadził małżeństwo do bezpiecznego portu.

To ostatni moment, w którym można jeszcze dołączyć do naszego cyklu spotkań. Wystarczy zgłosić swoją obecność pod adresem: poradnia@parafiaksieze.pl Mile widziane małżeństwa ale w razie braku możliwości stawienia się obojga małżonków może przyjść także sama żona czy mąż.

Warsztat odbędzie się w piątek 22 lutego o godz.19.00 w salce na dole starej plebanii (wejście od ulicy).

Zapraszamy serdecznie!