II Niedziela Adwentu – 06.12.2020 r.

1. Tę niedzielę Adwentu przeżywamy jako Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Zbiórka do puszek na ten cel po każdej Mszy Świętej.
  2. Dziś Msza Święta odpustowa w Trestnie o godz. 16.00 ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP. Serdecznie zapraszamy.
  3. Msza Święta wotywna o Najświętszej Maryi Pannie, tzw. Roraty od poniedziałku do piątku o godz. 18.00. Serdecznie zapraszam dzieci, młodzież i dorosłych z lampionami.
  4. W zakrystii możemy się zgłaszać do przeżycia wybranego przez siebie jednego dnia postu o chlebie i wodzie w czasie adwentu w intencji o zatrzymanie epidemii, zdrowie dla chorych, narodowe nawrócenie i pokój w Ojczyźnie. Szczegóły na plakacie. Zapisy w zakrystii osób podejmujących post na konkretny dzień.
  5. We wtorek 8 grudnia Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu przypadają imieniny ks. Arcybiskupa Mariana Gołębiewskiego pamiętajmy o dostojnym solenizancie w naszych modlitwach.
  6. Nabożeństwo do MB Nieustającej Pomocy w środę o godz. 17.30.
  7. Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 17.30.
  8. W zakrystii są do nabycia poświęcone opłatki oraz świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom w cenie 6 zł – mała i 15 zł – duża.
  9. Za tydzień zbiórka do puszek na remont wnętrza naszego kościoła.
  10. Zapraszam Rodziców Dzieci Komunijnych do odbioru w zakrystii Małego Katechizmu.
  11. Spotkanie Rodziców Dzieci komunijnych w niedzielę 20 grudnia po Mszy Świętej o godz. 12.00.
  12. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.
  13. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła: śp. Krystyna Zielińska z ul. Opolskiej (pogrzeb w środę o godz. 12.00). Wieczny odpoczynek…
    W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:
    • 7 grudnia – św. Ambroży (ok. 340-397), biskup Mediolanu, duszpasterz, teolog, doktor Kościoła.