III Niedziela Adwentu – 13.12.2020 r.

1. W liturgii Kościoła 3. niedziela Adwentu jest nazywana niedzielą Gaudete – „radujcie się”. Bliskość świąt Bożego Narodzenia sprawia, że powinniśmy się zastanowić, czy już jesteśmy przygotowani na spotkanie z Panem.
  2. Wspominamy kolejną rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w 1981 r. To nasza najnowsza historia, o której nie możemy zapomnieć. Ofiarom stanu wojennego. Zapal Światło wolności. Prośba do wszystkich wiernych, o włączenie się w inicjatywę uczczenia pamięci ofiar stanu wojennego w Polsce. Akcja ta polega na postawieniu w oknie swoich domów/mieszkań zapalonych świec dnia 13 grudnia br. o godz. 19.30.
  3. Rozpoczynamy kwartalne dni modlitw o chrześcijańskie życie rodzin.
  4. Dziś zbiórka do puszek na remont wnętrza naszego kościoła.
  5. Msza Święta wotywna o Najświętszej Maryi Pannie, tzw. Roraty od poniedziałku do piątku o godz. 18.00. Serdecznie zapraszam dzieci, młodzież i dorosłych z lampionami.
  6. W zakrystii możemy się zgłaszać do przeżycia wybranego przez siebie jednego dnia postu o chlebie i wodzie w czasie adwentu w intencji o zatrzymanie epidemii, zdrowie dla chorych, narodowe nawrócenie i pokój w Ojczyźnie. Szczegóły na plakacie. Zapisy w zakrystii osób podejmujących post na konkretny dzień.
  7. Nabożeństwo do MB Nieustającej Pomocy w środę o godz. 17.30.
  8. W czwartek 17 grudnia przypadnie 84. rocznica urodzin papieża Franciszka. Polecajmy opiece opatrzności Bożej naszego papieża i jego posługę Kościołowi oraz prośmy Ducha Świętego o towarzyszenie Ojcu Świętemu.
  9. Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 17.30.
  10. W zakrystii są do nabycia poświęcone opłatki oraz świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom w cenie 6 zł – mała.
  11. Zapraszam Rodziców Dzieci Komunijnych do odbioru w zakrystii Małego Katechizmu.
  12. Spotkanie Rodziców Dzieci komunijnych w niedzielę 20 grudnia po Mszy Świętej o godz. 12.00.
  13. Spowiedź przedświąteczna w naszej parafii odbędzie się 21 grudnia w poniedziałek od godz. 19.30 do 21.00.
  14. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.
    W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:
    • 14 grudnia – św. Jan od Krzyża, prezbiter i doktor Kościoła.