XXIV Niedziela Zwykła – 13.09.2020 r.

1. Dzisiaj rozpoczynają się Kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. W tym czasie w kalendarzu liturgicznym pod datą 18 września przypada święto Świętego Stanisława Kostki, patrona polskiej młodzieży.
  2. Dziś o godz. 12.00 w naszej Parafii odbędzie się I Komunia Święta.
  3. W dzisiejszą niedzielę przypada Dzień Fatimski. Nabożeństwo do MB Fatimskiej o godz. 19.00. Msza Święta z procesją o godz. 19.30. Mszy Świętej o godz. 18.00 nie będzie.
  4. W poniedziałek, 14 września, przypada Święto Podwyższenia Krzyża Świętego.
  5. Spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca w poniedziałek o godz. 19.00 w salce.
  6. W sąsiedztwie święta Podwyższenia Krzyża Świętego w kalendarzu liturgicznym pod datą 15 września (najbliższy wtorek) przypada wspomnienie Matki Bożej Bolesnej.
  7. Nabożeństwo do MB Nieustającej Pomocy w środę o godz. 17.30.
  8. W czwartek, 17 września, w rocznicę napaści Związku Radzieckiego na Polskę w 1939 roku w modlitwach pamiętajmy o wszystkich poległych w obronie naszej Ojczyzny na Wschodzie. Uroczysta Msza Święta z udziałem Kadetów z Głównej Wojskowej Szkoły Husarz oraz osób w strojach historycznych odbędzie się w czwartek o godz. 18.00.
  9. Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego w piątek o godz. 17.30.
  10. Za tydzień w niedzielę zbiórka do puszek na remont wnętrza kościoła.
  11. Spotkanie Rodziców dzieci, które przystąpią do I Komunii Świętej w 2021 roku odbędzie się w niedzielę 20 września po Mszy Świętej o godz. 12.00.
  12. Procesję dziękczynno – błagalną, z relikwiami św. Stanisława i św. Doroty, ulicami Wrocławia odbędzie się w niedzielę 20 września br. Rozpocznie się w bazylice św. Elżbiety, o godzinie 16.00, a zakończy się Mszą św. w kościele św. Stanisława i Św. Doroty.
  13. W następną niedzielę taca przeznaczona jest na Radio Rodzina i TV Rodzina.
  14. Sakrament Bierzmowania w naszej Parafii odbędzie się w czasie Wizytacji Kanonicznej 25 października (niedziela) o godz. 12.00.
  15. Bardzo proszę o zgłoszenie się Rodziców Dzieci, które nie mają zapewnionej katechezy w szkole podstawowej i ponadpodstawowej (ze Szkół prywatnych) w celu ustalenia zajęć w ciągu Roku Szkolnego w salce parafialnej.
  16. Organizujemy zajęcia dodatkowe z matematyki dla dzieci i młodzieży. Zapisy w zakrystii.
  17. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia życzymy błogosławieństwa Bożego a śp. Annę Bidas polecamy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…
  18. W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
    • 16 IX – święci Korneliusz, papież, i Cyprian, biskup.
    • 18 IX – św. Stanisław Kostka (1550-1568), zakonnik ze zgromadzenia jezuitów, patron Polski, polskiej młodzieży i nowicjuszy.